fallback

Синдикатът на служителите в затворите подновява ефективните протестни действия на служителите.

През последните месеци се извърши маскирана реформа, изразяваща се в промяната на режима на работа на служителите в затворите. Отрича се досегашния смесен режим на работа, който включваше 12 и 24-часови дежурства, и цялостно се премина на 12-часов такъв. По отношение на обучението на служителите също не се работи в нужната насока, заяви председателят на Синдиката на служителите в затворите Ясен Тодоров в студиото на "България сутрин".

По думите му, ако министърът на правосъдието не ги покани на среща до 10 май, по време на която да обсъдят проблемите в сектора, на 12 май ще стартират протестите на служителите на затворите, които не са на работа във въпросния ден.

"Реформата не даде резултат, а дори натрупа и огромно напрежение. Резултатът от нея е покачването на стреса на работното място и демотивацията", категоричен бе Тодоров.

Гостът изтъкна, че е "нарушена сигурността на затворите".

"Работим дълбоко под санитарния минимум. Имаме сигнали, че при необходими минимум 19 служители - в светлата част на деня застъпват 17, а в тъмната - 15. Това се компенсира в незастъпване на всички постове", поясни той.

Тодоров подчерта, че само на 2 май шест души са напуснали затвора в София, тъй като не желаят да полагат извънреден труд.

Пред Bulgaria ON AIR Тодоров допълни, че докато преди години 300 души са се явявали на конкурс за 30 свободни места, то за първото тримесечие на тази година са напуснали 50 души.

"12-часовият режим на работа е голяма грешка. 24-часовият е най-ефикасният режим, с който може да се работи", убеден е Тодоров. Той допълни, че затворниците забелязват напрежението между служителите, което ги подтиква да се позволят да проявяват агресия към тях.

Гледайте целия разговор във видеото

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

5

Тъй

преди 1 година

Значи. Надзирателите искат 24 дежурство и три дни почивка за да могат да изкарват пари от занаят(покриви, плочки, авточасти и т.н. в почивката). Никъде ама никъде в ЕС няма 24 часови смени. Голяма част от тях са полуграмотни и в истинския живот повече от общаци е много трудно да станат. Разходите за "пътни", които претендират е защото 90% от тях са от околоградските села и не им се иска да плащат наем или да закупят жилище в населените места, където дефакто са затворите(работните им места).

4

подочул

преди 1 година

само да обясня на кратко на драгите драскащи смехурчовци тук:-малка начална заплата и никаква закрила от ''работодателя''-шефа ти не дава да пребиеш наглото копуеле в килията-същото копуеле от килията ти организира зрелишен побой по телефона, а някои колеги вече не са и сред живите.Било каквото било. Надзирателите вече са просто компания на знайни и незнайни герои,закриляни от кой ли не.Айде сега драскайте

3

Анонимен

преди 1 година

Намаляват и желаещите за работа в службите и също и желаещите които не могат да покрият изискванията. Демографска катастрофа вече се усеща.

fallback