fallback
 
Все по-често ставаме свидетели на случаи на домашно насилие, жестоки убийства, проява на агресия от деца.
 
"Най-важното в днешната действителност е да не се оставяме на паниката. Трябва да видим факторите, които ни карат да се чувстваме неспокойни и изнервени. Важно е не просто да се оставим на стреса, а да реагираме и да се адаптираме към случващото се", заяви психиатъра Владимир Пожарашки в ефира на Bulgaria ON AIR.
 
"Стресът е отговорът на организма, с който той се подготвя за реакция. Стресът не е проблем. Но не трябва да го оставяме да се натрупа и да изпаднем в паника. Трябва да се грижим всеки ден за себе си, за тялото за психиката си", подчерта психиатъра. 
 
Специалистът препоръча физическа активност при състояние на стрес - час разходка, разтоварване на съзнанието. 
 
"Хората късно търсят помощ. Някои са свикнали да живеят в напрежение. Стресът е сигнал, но ако дълго време стоим с него, това е дистрес, който има последствия. Най-често пациентите идват при мен с тревожност и депресия. Всеки си има неговите лични проблеми, като се насложат и обществените - това притиска. Депресията е следващият отговор след тревожността", подчерта Пожарашки.
 
Психиатърът подчерта, че все по-често хората прибягват към алкохол и антидепресанти, в опит за бягство от стреса. 
 
"Трябва да сме осъзнати кое нагнетява напрежението в нас. Влизаме в много неспокойни време, финансовата и икономическата криза се отразяват на всички. Светът също се пренамества. Важно е да се научим да се грижим за себе си. И за другия, дори един въпрос като "Как си?" може да бъде особено важен. Това показва отношение. А усещането за близост дава чувство за сигурност", каза още психиатърът.
 
Гледайте целия разговор във видеото.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

40

Анонимен

преди 2 години

Аз бруля кокосови орехи в Шотландия за 2 Милиарда британски паунда, чисто след данъците.

39

Барон фон Мюнхаузен

преди 2 години

В нашата фирма има 50 програмиста с над 10 Mилиона ЛЕВА НЕТНА годишна заплата. Аз съм по-надолу с 3.5 Милиона. Но примерно още 1 Mилион вадя като консултант на клиентите в извънработно време да речем. Това последното - на черно де. Ама подозирам, че и колегите, включително и най-скъпоплатените го правят. Малка фирма сме - 50 програмисти. Защо не наемат американци - не знам. Може би защото 99% от тях работят за 800 Милиона евро нетна годишна заплата.

38

Анонимен

преди 2 години

В нашата фирма има 3-*** програмиста с над 200к ЛЕВА НЕТНА годишна заплата. Аз съм по-надолу със 150к. Но примерно още 50к вадя като консултант на клиентите в извънработно време да речем. Това последното - на черно де. Ама подозирам, че и колегите, включително и най-скъпоплатените го правят. Малка фирма сме - 20 програмисти. Защо не наемат индийци - не знам. Може би защото 99% от клиентите ни са европейци.

fallback