Снимка: Pixabay
fallback
"Дните не са толкова тихи, защото по магазините се вижда озверяването на хомосапиенса и то в магазини, които носят най-безсмислената част на подобен дълбок празник - формалните подаръци. Децата не са само весели и игриви, а са вперени като фокстериери в дивеч в очакване на някакви подаръци. Нещата са доста материални и престъпно повърхностни в този момент". Това коментира пред БНР историкът проф. Петър Стоянович. 
 
Той е на мнение, че Бъдни вечер не е в контекста на християнството, а в огромни части по света хората не празнуват по начина, по който ние. 
 
"Колкото повече са принизени мечтите на бащите, толкова по универсализирани са мечтите на техните деца".
Oще по темата
 
"Винаги е показателно, когато човек празнува някакъв празник, да отиде на място, където няма нищо друго - на едно теке, ако е мюсюлманин, в манастир, ако е християнин, и да преживее там не повече от един-два дни. Тогава единствено ще вникне в същинския смисъл на нещата... Да останеш сам със себе си... Ужаси ни, че останахме сами със себе си и с близките си хора по време на изолацията", смята Стоянович. 
 
В навечерието на рождествените празници историкът пожела да изпреварим вируса и да мутираме преди него. 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

22

Щирлиц

преди 3 години

Перфектно!Хахахаааа.

21

Анонимен

преди 3 години

Щом казват на коледа да сме по-добри, може да си представите колко зложни човечета сме през останалото време.

20

cxx_

преди 3 години

Професорът е изпреварил вируса и е мутирал преди него. Това не са изказвания на професор, а изказване на озлобен,нещастен човечец.

fallback