Кадър: Bulgaria ON AIR
fallback

Цената на хляба се е увеличила с около 10 стотинки по време на пандемията.

"В резултат на пандемията в света бяха затворени много бизнеси. Огромен ресурс от пари бе освободен и той потърси нова ниша за своите инвестиции. Най-добрата ниша се оказа пазарът на зърнените култури", заяви в "Денят ON AIR" Марияна Кукушева, председател на УС на Националния браншови съюз на хлебарите и сладкарите.

По думите ѝ причините за това са много, но най-вече дългият срок на годност на зърнените култури и голямото им търсене.

"Имаме увеличение на цената на пшеницата, което е непознато за последните 6 години. Тенденцията е тя да продължава да расте", посочи още Кукушева.

Тя допълни, че в резултат на поскъпването на пшеницата скача и цената на брашното.

"Към момента имаме покачване на цената на хляба с 10 ст., но и мотивационно обяснение - по време на пандемия работещите в нашия бранш са в предприятията, те поемат всичките рискове. Тези хора са на първа линия", заяви председателят на УС на Националния браншови съюз на хлебарите и сладкарите пред Bulgaria ON AIR.

Кукушева отбеляза, че хлябът е пазарен продукт като всички останали. Според нея ставката за насъщния също е трябвало да бъде намалена.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

14

Петров

преди 3 години

Как пък всички се оказахте на тази първа ли ния. Не Ви е срам. Ваксини да си купите с тези печалби!

13

Качество

преди 3 години

Като да увеличават цената на хляба да засегнат въпроса за качеството на хляба , който ценят така високо. Качеството е под всякаква критика. Попадам на хлябове , които направо продължават да втасват и вкисват на 2рия ден. Подобно на качеството и на другите хранителни стоки, което също е под всякаква критика от към качество и цени. За пример -купете си масло, сирене,кашкавал и др. От Турция. Качеството им е на светлинни години пред нашето и цените също са в пъти по добри

12

******

преди 3 години

При предходни увеличения на цените на горивата вдигаха цените на хляба, при понижение ан цените на горивата нямаше намаление. Като има хубава зърнена реколта вдигаха цените, защото реколатата била хубава , като е лоша вдигат, защото е лоша. В БГ каквото и да стане цените знаят единствено да вървят нагоре. Това е положението. Преди празник задължително се вдигат цените на всичко. Пазарната логика тук е на светлинни години пред тази с деугите страни.

fallback