Снимка: БГНЕС
fallback

Екипите на Спешна помощ в Русе са претоварени от сигнали за пациенти с коронавирус. Ситуацията в региона е много утежнена, коментира директорът на Центъра за спешна медицинска помощ в Русе д-р Иванка Маринова. По думите й през последната седмица броят на пациентите с оплаквания за коронавирусна инфекция се е увеличил многократно.

"Ако през нормалния период сме имали между 60 и 70 повиквания за денонощие, то сега броят им е повече от 90", обясни Маринова.

По думите й половината от сигналите са за хора с оплаквания за коронавирусна инфекция. Повечето от пациентите са само с температура, но са насочвани от личните лекари да звънят на тел. 112.

"Всички искат да бъдат прегледани в болница, да им се направят тестове и рентгенови снимки, което утежнява нашата ситуация. Ние транспортираме и пациенти, които са под карантина, с влошено здравословно състояние и подлежат на болнично лечение. Освен това обслужваме и други сигнали, свързани с инциденти", обясни Маринова.

Тя коментира, че има забавяне в обслужването на сигнали за пациенти с коронавирус, но причината е големият им брой.

Маринова каза още, че се стреми да има на разположение винаги един свободен екип, който да поеме веднага сигнал - например, за катастрофа или друг сериозен инцидент. "Имаме по 11 екипа на смяна в областта, като шест от тях са в Русе. Отделени са и три линейки, които екипите използват само за пациенти с COVID-19", обясни Маринова.

Тя каза още, че към момента един служител на Спешна помощ в Русе е заразен с коронавирус и е настанен в болница.
По думите й налага се част от служителите да дават извънредни дежурства, тъй като има недостиг на лекари. Свободните места за тях са 16, но желаещи липсват.

Директорът на Спешна помощ в Русе призова хората да се пазят и да спазват необходимите мерки срещу коронавируса.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

3

Анонимен

преди 3 години

Истерията докара нещата дотам, че истински болните умират на тротоара, понеже линейки докарват всеки, който е кихнал 2 пъти.. В болници и в бърза помощ търчат хора за минимални оплаквания, с които в предишни години даже са ходили на работа, хора с пари и влияние влизат в болници "за наблюдение", както казват, понеже техния живот е много ценен.. За нас остава да се молим да не ни се налага да ходим в болници

2

Агент Буда

преди 3 години

Ако зеем че затворим, че ме млатат, че икуномика деева. Ако па не затворим, че мрът, яко че измрът дето викаше мутафа, мааму деева. Епаа, че си кютим с 200, мааму деева, па квото ще да стаа. Чекмеджето да е пълно, другото е божа раота, мааму деева.

1

Естествено

преди 3 години

Гарантирано от ГРОБ

fallback