Снимка: pexels.com
fallback

Как да спасим и емоционалното си състояние по време на пандемия, разяснява специалист. Хората са подложение на притеснения, депресия и изолация. 

Oще по темата

"Ситуацията и за мен е нова. Следя я с интерес като развитие. В началото, когато случаите бяха само в Китай, гледахме с недоумение. След като заразата дойде в Европа, вече настъпи паника. Има напрежение в обществото. Хората тръгнаха да се запасяват, защото се уплашиха от извънредното положение", заяви психиатърът Веселин Герев пред Нова тв.

По думите му, когато беше регистриран първите случаи у нас, за няколко дни напрежението се поуспокоило. "Спадна пикът на безспокойство, защото хората осъзнаха, че го има и у нас. Тогава започна да ескалира паниката", заяви специалистът и уточни, че тогава хората са се почувствали несигурни за здравето си и за храната си и е започнало масовото презапасяване с продукти. Според Герев, сега се наблюдава тревожно очакване.

"Най-важно е да се запази спокойствие, до колкото може и страхът да се рационализира", посъветва той и допълни, че не бива да се подаваме на импусивни емоции.

"Някои хора приемат зле това, че трябва да са затворени. Контактувам с тях всеки ден. Налага се да приемат успокоителни. Това обаче са редки случаи", поясни Герев.

По думите му хората се плашат от думата "смърт". "Някои от тях треперят пред екраните, докато гледат новините. Препоръчвам им да гледат повече филми и да си намират занимания. Да пият кафе през социалните мрежи също е добра идея", заключи лекарят.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

25

Готин

преди 4 години

Заливат ни с невярна и многозначителна информация от най високо ниво. Генерала казва, че бързите тестове не отчитат точно. Пропускат 60% от заразените. Вирусолозите от лабораториите казват точно обратното. Да не излезе, че има ,,заразени,, само по статистика и целта е да инсценират зараза!?А дали не става дума за едни пари!?

24

Анонимен

преди 4 години

До 23И повечето от тези 100 човека нямат нужда от лечение, защото карат вируса леко. Така че реално я има 10 - 15, за които здравната ни система да трябва да се погрижи, я няма.

23

Анонимен

преди 4 години

Значи от това което прочетох са направени малко над 2000 теста от тях 107 са положителни и от тия 107 има 3-*** починали, та не мога да разбера при 3.5 милиарда бюджет за здравната каса, не може да поеме лечение на 100 човека ли? В същото време, ако това продължи 3 месеца, икономиката ще получи такива щети, че с години не може да се възстанови, много хора ще са найстина в доста кофти положение.

fallback