Снимка: БТА
fallback

Вътрешното министерство пуска анкета за корупционни практики по граничните пунктове (ГП). Официално началото на кампанията се поставя в Русе, като предстои инициативата да се организира и на останалите ГП. Партньори са антикорупционните служби от балканските държави, както и университети.

Вчера сутринта се организира анкета с преминаващите МПС-та през ГКПП "Дунав мост" при Русе. Инициативата е част от кампанията "Остани чист, кажи НЕ на корупцията" на дирекция "Вътрешна сигурност" на МВР, съобщи на граничния пункт директорът на "Вътрешна сигурност" старши комисар Румен Ганев.

Преминаващите граждани получават информационни и рекламни материали с логото на кампанията, както и анкетен лист с няколко въпроса на български, английски и на румънски език.

На част от тях гражданите могат да отговорят дали са спирани за проверка от органите на реда по време на пътуването, да оценят какво е било отношението на длъжностното лице, извършило проверката, и ако е било установено нарушение, станало ли е ясно какво е то и какви са последствията.

Анкетираните могат да споделят мнения, препоръки, оплаквания.

Попълнените анкети ще бъдат предадени отново на граничния пункт, когато пътуващите напускат страната, а отговорите ще бъдат анализирани.

"Така ще имаме допълнителна информация какво се случва на територията на нашата страна, какви са настроенията и очакванията на гражданите, дали са били евентуално обект на корупционни действия", обясни Ганев, цитиран от БТА.

Той каза още, че за последните 10 години има 700 присъди на служители на МВР. Те са за различни престъпления, част от които са свързани с корупция. За първите шест месеца на тази година са образувани 45 досъдебни производства срещу служители на МВР по сигнали и вътрешни разработки.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

16

Анонимен

преди 4 години

Вчера гледах клип с видеорегистратор на един турчин като излиза през Капитан Андреево Нашите митничари като просяци му взеха 5 евро и после още 20 без да се усетят че регистратора ги записва

15

Анонимен

преди 4 години

Корупцията е държавна политика. Корупционните канали започват от дребни служители по границите, които събират суми, заделят по нещо за себе си, а останалото започва да се движи по една финансова верига, която стига до високите етажи на властта, срещу което служителя на границата се ползва с протекции и гаранции, че срещу него няма да се предприеме нищо. Няма как да очаквате, че облагодетелстваните от корупцията ще се борят с нея. Такива акции са просто прах в очите.

14

бивш

преди 4 години

Хора нима мислите че в малка страна като нашата МВР не знае кой са корунпираните и бандитите в полицията?знае е се но нищо не се предприема по няколко причини,и служителите в полицията го знаят и затова системата не работи въпреки огромния бюджет,привилегии и не малки заплати в системата.Нищо случайно не се случва в нашата прекрасна Родина,помнете.

fallback