Снимка: архив, Булфото
fallback

Чужди дипломати и видни личности ще бъдат информирани за решението на Софийския градски съд, че дворецът "Врана" не е на цар Симеон II, а на държавата.

Това ще са част от действията, които царисти ще предприемат в подкрепа на Симеон II. Те бяха обсъдени на тайна сбирка във "Врана", където се събраха над 20 души, за да решат как ще подкрепят царя и да положат усилия да възтържествува справедливостта.

Самият Симеон не е бил на срещата, тъй като е в чужбина по отдавна планирани ангажименти.

Oще по темата

На сбирката във "Врана" са присъствали бивши царски депутати и министри като Николай Василев, Милен Велчев, Даниел Вълчев, Соломон Паси, Мехмед Дикме, Станимир Илчев, Съби Давидов, Пламен Моллов, Олимпи Кътев, Камелия Касабова, пиар експертът Максим Бехар, Маргарит Мицев, както царските адвокати Асен Ошанов и Ели Христова.

"Решихме да се борим докрай, за да може Н.В. цар Симеон II - последният жив български цар, да остане в своя роден дом във "Врана", разказа пред "24 часа" участник в сбирката.

Сред лансираните идеи била да се обърнат и към омбудсмана Мая Манолова. Окончателни действия обаче ще се предприемат едва след като царят бъде запознат с предложенията и ги одобри.

Царската адвокатка Ели Христова докладвала докъде е стигнало делото и какви ще са стъпките по обжалване на решението, дори в Страсбург.

Юристи предложили да се потърси мнението на експерти, които са познавачи както на правото, така и на историята и на предишното право, когато е създавано Интенданството. И да се обясни каква институция е то, тъй като това е основния спор между царските юристи и тези на държавата.

Всички, присъствали във "Врана" били категорични, че казусът не е само съдебен, а и политически.

На сбирката Соломон Паси разказал два свои спомена. Единият, как влязъл за първи път във "Врана" преди 20 г. и било гробница, всичко било боядисано в бяла блажна боя, а сега се е превърнало в бижу и паметник на културата. Трябва да се отбележи кой стопанин как стопанисва, коментирал той.

Вторият спомен бил, как докато той бил депутат от Бургас, тогавашният кмет на Приморско му дал нотариален акт за остров Свети Тома на името на Царя. Когато Паси направил опит да го предаде на Симеон, той го отпратил с думите: "Не ме занимавайте с такива неща, имаме по-важна работа, бягайте да вкарвате България в НАТО и ЕС".

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

39

Popa

преди 5 години

Oтново хитринки от мадтитския тарикат.Елате да протестирате за мен,а аз ще отида в командировка за да не се разбере,че имам нещо общо с тази работа.Другият пак-усмихнатия дето му подарил даржавен имот сега бяга пред вятара от страх да не му потарсят отговопност,как така подарява даржавна собственост. Няма що.Голям смях.

38

Анонимен

преди 5 години

Държавата да им иска наем за помещението и посещението на Врана. Събират се незаконно в държавен имот без разрешение. Веднага обвинения за заговорниците срещу държавата. Влизане в чужда собственост и взлом.

37

Анонимен

преди 5 години

На какви основания кметът на Приморско ще му дава нотариален акт на името на царя?Ако става дума за прехвърляне или дарение, имотът не е на кмета, че да го раздава.ако става дума за възстановяване на права, навремето актовете не са били нотариални, а крепостни.Тоест Паси без да иска показа как всъщност се сдобива с собственост институцията "цар"

fallback