Снимка: bgonair.bg
fallback

Как една запустяла къща може да се превърне в модерен селски офис? Това е задачата на проекта "Юнити Хъб". Мисията му е да съживи и вдъхнови свободния начин на живот и икономическата независимост в селските райони в България.

Идеята е запустелите къщи да се превърнат в социални инкубатори за обмяна на опит, предприемачество и международни практики.

Първият обект се казва "Вила Зеликула". Намира се във вилна зона "Зелин", на 3 км. от община Ботевград и на 50 км. от София. Вилата е собственост на бабата и дядото на основателя на проекта - Цветина Петкова.

До преди 2 г. къщата била запустяла. Днес живее нов живот - като дом на дигитални номади, които работят с раница на гръб, обикаляйки света.

Амбицията на Цвети е селата отново да станат оживени и заселени със здравомислещи хора, които вярват и знаят, че промяната започва с личен пример.

Младите ентусиасти искат да създадат "работещ модел" за стопанисване на селска къща, поддържането на която акумулира средства за нейните собственици.

"Зеликула" търси партньори, доброволци и въобще хора, разпознаващи идеята за този проект като своя собствена, предаде репортерът на Bulgaria ON AIR Ива Григорова.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

42

Анонимен

преди 5 години

Страхотна идея. Който работи от такъв офис е истински късметлия.

41

Fallschirmspringer

преди 5 години

До факти/Според мен върви добре дирижиран геноцит срещу българския народ.Най-вече срещу българските пенсионери,българските деца,българските болни,изобщо срещу всички българи ,като не ги деля по етнос.Целта е просто тази територия да бъде обезлюдена и да се промени етническия състав.Такава е неолибералната и демократическа насока на развитие на страната.Просто българите да бъдат изгонени/ликвидирани/ от своята държава чрез икономически и политически средства,ако това не проработи има и други начи

40

Waffen SS

преди 5 години

Впечатленията ми от село са когато съм бил на бригада.Тогава разликата между селото и града не беше толкова голяма като сега.Имаше редовни автобусни връзки с градовете.Имаше лекарски,а на две села зъболекарски кабинети,имаше и линейки ,аптека ,книжарница.В някои от селата читалището беше като малък културен център с кабинети по чужди езици,музика,библиотека ,читалня,хубав кино- салон,училища.Имаше дискотека и сладкарница.В някои села имаше малки цехове към някой завод-изнесено производство

fallback