fallback

Агнешкото месо по традиция заема централно място на нашата трапеза на Гергьовден. А знаем ли какво е най-важното при приготвянето му?

Шеф Жоро Иванов каза пред камерата на Bulgaria ON AIR, че най-важните неща, за да се сготви добре месото, са то да е прясно и мариновано.

"Най-простата марината, която се използва в България, това е киселото мляко. Само по себе си то изважда този натрапчив силен аромат на агнешкото, съответно тонизира месото", обясни готвачът в ефира на "България сутрин".

Той обясни още, че прясното месо се разпознава по мазнината, която трябва да е свежа и максимално бяла. Шеф Иванов допълни също, че на месото му трябват около 3 часа, за да се сготви добре, като посъветва домакините да слагат агнешкото във фурната, загрята на 180 градуса и завито с фолио.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

20

Анонимен

преди 5 години

Поставят 500 г. агнешки дреболии(вътрешности),включително и черва и 1 агнешко було,олио,1 връзка пресен лук,ориз,1-2 пресни домата и подправки джожден,магданоз;смлян черен пипер и сол на вкус. Агнешките дреболии се изчистват,измиват и се сваряват в подсолена вода,оцеждат се и се нарязват на дребно.Булото(ризницата) се потапя в хладка вода,за да е меко и еластично,то се разстила отгоре и се залива със заливка от кисело мляко+яйца или се завива в него дроб-сърмата.Може и без домати,ако е със

19

Анонимен

преди 5 години

Каква е тази дроб-сърма с червен пипер?!Не се научиха,че в дроб-сърма не се поставя червен пипер,а само зелени подправки и черен пипер.Ако е в тава,отгоре се разстила ризницата(в някои места казват "було") и се прави заливкаСъсипват оригиналните български ястия!И аз си спомням старите големи фурни,където се печаха всякакви вкусотии от тесто и меса,а хората си носеха и свои неща за печене там,вкуса и мириса бе невероятен,много по-различен от днешните домашни печки и фурни,но ги махнаха простац

18

Анонимен

преди 5 години

До BurzumЕеех спомени, спомени!Ти ми напомни детските ми години. По онова време - късния социализъм, в София все още имаше тук-там оцелели фурни още от царско време. Домакините носеха там глинени гювечи с агнешко и с друго месо. Вкусът беше неповторим. У дома, във фурната на електрическа или газова печка не може да се направи така, колкото и да се старае човек.

fallback