Снимка: Bulgaria ON AIR
fallback

Човек не трябва да рискува живота си за тъпотии като селфита, ако не е подготвен за това. Господ ни е дал този живот за важни неща. Това подчерта бизнесменът и продуцент Кирил Вълчев–Скалата, след като деца увиснаха от покрива на 16-етажен блок в Пловдив, за да си направят зрелищни клипчета и снимки. Полицията започна разследване по случая.

Oще по темата

Преди по-малко от година дъщерята на Кирил Вълчев също си направи опасно селфи. Той обясни, че дъщеря му е акробат и е сред хората, които имат различни възможности от останалите.

"Мястото, на което прави това шоу не е екстремно, защото на около метър има площадка, ако случайно падне. Не може да ограничаваме всички и да живеем в общество на страх. Като не можеш да правиш нещо, седиш си вкъщи и си знаеш мястото", уточни Вълчев в "България сутрин".

По думите му животът е изкуствен, хората не са щастливи и живеят зле. Кирил Вълчев смята, че светът е грешен, хората искат да почувстват нещо истинско и затова прибягват до екстремните селфита.

"Думата "внимание" мотивира младежите да правят тези безумни снимки. Има липса на диалог, търсене на идентичност. Копират се един друг, не са склонни да слушат авторитетите", обясни пред Bulgaria ON AIR психологът Полина Василева.

Тя се съгласи, че заобикалящата среда е голям фактор, но подчерта, че родителят е този, който би могъл да има контрол на средата.

"Добре е родителите да говорим "до посиняване". Отделяйте им време, наблягайте на качеството", посъветва тя.

"Децата са зарязани, гледат ги някакви чужди хора, родителите правят кариери, накрая не познават децата си. Децата си мислят, че ще бъдат звезди в този електронен свят. Семейството е унищожено, всеки се развежда. Светът отива към своя край", заключи песимистично Кирил Вълчев–Скалата.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

11

Анонимен

преди 6 години

Селфи означава: ще се изтипосам в нета и дано ме харесат, ама нейсе. В нета харесването е илюзия, защото няма личен контакт и общуването е осакатено и извратено. Да си изграждаш самочувствие по този начин е нереално и опасно. Последствията с налице: Бум на кифли и кифльовци, които се имитират един-друг.

10

Анонимен

преди 6 години

Всяко дете се нуждае от внимание - да покаже какво може, да бъде оценено и да изгради самочувствие. Подителите и учителите са тези, които ртябва да говорят с него, да му помагат и да му покажат кои са истински важните неща в живота. Когато родителите абдикират от тази отговорност - идва интернет. А там има всичко и детето избира каквото му внушат.

9

Бай 100ян

преди 6 години

Навремето правихме къде къде по големи простотии.Слизал съм от 8-мия етаж по водосточната тръба.Катерил съм се по 60 метров комин с необезопасена стълба,след което съм се провесвал от горе.Падал съм от дърво,удрял ме е ток .Скачал съм от 3-тия етаж върху купчина със сняг.Нямаше интернет,нямаше телефони ,нямаше фейсбук ,нямаше и медии които да отразяват всяка детска пръ.дня.Нито някои се е пребил нито осакатил.Сега с тея наркотици и дискотеки много повече младежи си заминават!!!

fallback