Архив: Булфото
fallback

Устройственият план за застрояване на Карадере включвал не само конкретния участък от плажната ивица на Община Бяла, но и цялото крайбрежие в района. Това казаха в Сутрешния блок на Bulgaria ON AIR Мария Лалова и Димитър Кацов от гражданската инициатива "Да спасим Карадере".

Карадере в момента е див плаж, който предстои да стане урбанизирана територия, обясни Лалова. За местността е изработен нов общоустройствен план, който ще включи всички подробни устройствени планове до момента в посока застрояване, обясни тя.

Лалова беше категорична, че многократно е отправяла искане за диалог между гражданите от инициативата и Министерство на регионалното развитие и благоустройството, какъвто до момента нямало.

"Това, което правим от гражданската инициатива, е да спасим Карадере. Вече от година искаме среща с Министерството на регионалното развитие и благоустройството, затова излязохме на улицата", обясни тя.

"Наистина трябва да има общоустройствен план на община Бяла, но той да не включва всички пороци, които в предходни години са се случвали там", добави тя.

"Нашият проблем е, че в този устройствен план влизат като заварено положение всички подробни устройствени планове, които досега Община Бяла няма. Голяма част от тях са прилагане незаконосъобразно, но поради пропуснатия срок за обжалване, те не могат да бъдат отменени в съда", заяви от своя страна Димитър Кацов.

Председателят на БАХРА Благой Рагин обаче не се съгласи с казаното от природозащитниците:

"Кампанията "Да спасим Карадере, нанесе щети на България, ние вече не можем да възвърнем имиджа на страната за инвеститорите", беше категоричен той.

"България вече не е желана за инвестиции. Всички отидоха в Румъния, където ръстът е 4% ръст, в Албания с 32% ръст и Македония с 25% ръст. Само правим лош имидж за инвеститорите", заяви той.

 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

3

Бай Прокопи от БАХРА

преди 7 години

Спасяването на Карадере ще нанесе непоправими щети на имиджа на България като страна от третия свят, в която може да бетонираш каквото си искаш стига да обещаеш някой лев на общински съветник. Сега бедните инвеститори ще бъдат принудени да се насочат към Албания, Македония, Бангладеш, Сомалия, където има ръст на инвестициите, донякъде защото досега не е имало инвестиции, донякъде защото числата са измислени.

2

Анонимен

преди 7 години

Аман от псведоинвеститори.

1

Анонимен

преди 7 години

По-скоро инвеститорите избЕгаха, като видяха, че има свръхзастрояване по Черноморието и корупцията в държавния сектор. Пък и за какво намаляване говорим, като просто сега инвестират във вътрешността на страната, а не по морето...

fallback