Снимка: архив, Булфото

КТ "Подкрепа" и КНСБ изразиха несъгласието си със заявеното от премиера 10-процентно съкращение в държавната администрация.

"Всеобщо схващане след населението е, че администрацията у нас е "раздута". Вероятно това е така, но когато има нужда тази система да се оптимизира, това трябва да стане по един ясно дефиниран план", коментира пред журналисти президентът на "Подкрепа" Константин Тренчев.

Още по темата
Той заяви, че синдикатът се противопоставя на подобен подход от страна на премиера, който бил механичен.

"Има ведомства, където има недостиг на кадри, като Главна инспекция по труда, например", отбеляза Тренчев.

По думите му, ако е имало предложение за план с аргументи, в което да участва и синдикатът, тогава е нямало да има такава съпротива от страна на конфедерацията.

"Категорично сме против такива механични съкращения, особено в агенциите по събиране на финансите и за контрол като НАП и ГИТ", заяви и вицепрезидент на КНСБ Иван Кокалов, цитиран от БТА.

Той каза, че не приема думите, включително и на колегите си от "Подкрепа" за "раздута" администрация.

"Политическите съкращения направиха така, че кадърните служители напуснаха и сега на министерствата им е много трудно да намерят някой, който да им напише качествено становище", коментира Кокалов.

Според него необходим е дебат как и по какъв начин трябва да функционира държавната администрация.

Заместник-председателят на Българската стопанска камара Димитър Бранков заяви, че трябва да се преразгледат функциите на административните органи и да се избягват дублиращи се структури в администрацията.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase