Красимир Стефанов, директор на НАП. Снимка: Bulphoto
fallback

Над 50 000 справки за данъчните и осигурителните си задължения са направени само за три дни в Националната агенция по приходите, съобщи Дарик. Оттогава е достъпна услугата за онлайн проверка на дължими суми към хазната.

От сряда, 12 декември, всеки клиент на НАП, който има персонален идентификационен код (ПИК) или подава документи с електронен подпис, може да провери какви задължения има онлайн.

Електронна услуга "Справка за задължения" е част от кампанията на агенцията по въвеждане на единната сметка за плащане на данъци и осигурителни вноски от 1 януари 2013 г. От началото на следващата година всички данъци и осигурителни вноски (с изключение на тези за допълнително задължително пенсионно осигуряване) ще се плащат по една единствена банкова сметка.

Освен това при превод на пари към бюджета отпадат всички кодове за вид плащане. Няма да е необходимо и да се попълва изрично основание за плащане, тъй като погасяването на задълженията към хазната ще става според датата на възникването им.

НАП призовава всички свои клиенти да проверят дали имат непогасени или неуточнени задължения и да ги платят до края на 2012 г. При възникнали въпроси или неуточнени суми клиентите на данъчната администрация могат да се обръщат към съответния офис по постоянен адрес или по регистрация на дружеството, което представляват.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

16

Анонимен

преди 11 години

ПИК-ове не ни трбват. Имаме си ЕГН-та. Имаме си и адреси, имена. Пощата работи. Данъчните да не хъркат, ами да пращат писма! Последното, което трябва да прави един човек, за да изкара пари, е да си губи времето по опашките на НАП.

15

до галактика

преди 11 години

швеция не са го въвели, но в договора им е записано, че са длъжни някога да го приемат. Точно както нас.

14

галактика

преди 11 години

В Швеция всеки месец на лицето пристигат на адрес всички сметки и вноски. Между другото, ЗАЩО Швеция и още няколко членки на ЕС НЕ СА въвели еврото ?!?!?!!!!

fallback