fallback

В най-ранна детска възраст се зараждат любопитството и любовта към знанието. А в съвременния свят чуждоезиковото обучение е фундаментално важно. Съоснователите на школа за ранно чуждоезиково обучение разказаха пред камерата ни за ползите от него.

"Това е обучение, което започва преди 7-годишна възраст на децата. То винаги е много интерактивно и отговаря на техните истински възприятия в тази възраст. Усвояването на езика се случва чрез песнички, чрез приказки и игри", каза съоснователят и директор на "Jolly Kids" Пресиана Шишева в специалния мултиплатформен проект на Bulgaria ON AIR "Бъдещето: Образование 2024".

"Предимствата са страшно много. Най-основното и важно предимство е това, че децата в ранна детска възраст не учат езика, а го усвояват. Усвояват го с абсолютна лекота, без никакви усилия и на изключително високо ниво. Във възрастта от 0 до 7 години мозъците на всички дечица са отворени към това да научат всеки един език почти на нивото на майчиния. Затова приветстваме всички родители да подарят този невероятен дар на децата си", коментира съоснователят и управляващ партньор на "Jolly Kids" Светослава Койнева пред Bulgaria ON AIR.

В школата се редуват активните занимания и времето за игра, защото е важно децата да се чувстват добре и поради факта, че тяхното внимание може да бъде задържано максимум 15 минути.

"Не си представяйте, че това е някаква концентрация като в класната стая. Те не стоят на чинове, не учат и повтарят. Всичко е свързано с различни игри, които са вплетени в една обща тема. При нас винаги се работи през приказки. Една приказка става темата на няколко поредни занимания и децата по тази тема учат песнички, рисуват, правят театър. Повтаряйки едни и същи думички в много различни ситуации, без да им превеждаме, те придобиват усета какво означава тази дума", разясни Шишева.

И двамата гости отбелязаха, че ранното чуждоезиково обучение развива техния интелект, спомага за техните когнитивни умения, развива логичното им мислене и им помага да бъдат по-експресивни и комуникативни.

Гледайте целия разговор във видеото на телевизия Bulgaria ON AIR

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

23

Анонимен

преди 3 месеца

ЕГ прават само яничере за западни държави. И турците са ползвали обучени яничери на турски за слуги и работа ръка.

22

Как пък не?

преди 3 месеца

После на 20 не може да си напише името на български и всяка втора дума е чуждица. Нищо не обогатява, а напротив - опошлява.

21

Анонимен

преди 3 месеца

Има една програма за чуждоезиково обучение в избрана държава, финансирано от ЕС , казва се Еразъм. За който може да се дореди до нея в България: предлага изучаване на избран език в избрана държава за около месец, съчетано със забавления, атрактивни условия, екскурзии и т.н.запознанства с хора от цял свят. Накрая издават документ за изкаран курс, признат навсякъде, почваш работа в някоя фирма(може и от дома) и пращаш имейли до чужбина, за което плащат доста добре....но си трябват яки връзки!

fallback