Снимка: архив, БГНЕС
fallback

Регулаторните власти на Сингапур одобриха за първи път в света „пилешко месо“, което не идва от кланици, предаде Би Би Си.

Решението дава възможност на базираната в Сан Франциско стартъп компания „Ийт джъст“ да продава пилешко месо, отгледано в лаборатория.

Месото първоначално ще бъде достъпно на хапки, но компанията не съобщи кога ще се появи на пазара.

Търсенето на алтернативи на нормалното месо се разрасна през последните десетилетия заради безпокойство на потребителите за здравето на животните и околната среда, посочва Би Би Си, цитирана от БНР.

Според „Барклис“ пазарът за алтернативи на месото може да достигне $140 милиарда следващото десетилетие или около 10% от глобалната индустрия с месо, оценявана на $1,4 трилиона.

Варианти на растителна основа все по-често се срещат по лавиците на супермаркетите и в менютата на ресторанти.

Но продуктът на „Ийт джъст“ е различен, тъй като се основава на отглеждането на животински мускулни клетки в лаборатория.

Компанията приветства решението на Сингапур и го нарече „пробив за глобалната хранителна индустрия“, като изрази надежда други страни да последват този пример.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

71

Bibi

преди 3 години

Като започнат да никнат трери ръце друго ще запеете

70

Анонимен

преди 3 години

Аз месо, което собственоръчно на съм заклал не ям!!То не се ли облееш в топла кръв, не чуеш ли как ножа започва да стърже в гръбнака и как животното не почне да се дави в собствената си кръв..Какво удоволствие ще имаш??Как да ти дойде апетита??Прасета, телета, офце, кози, кучета, котки, зайци всичко коля. И това ми доставя огромно удоволствие

69

пропаганда с-о-р-о-с

преди 3 години

"Мускулната клетка в животинския организъм за да се размножава иска протеин, въглехидтати, вода и сол. Същата мускулна клетка по същия начин се размножава и в лаборатория. Резултатът е един и същ - месо."да, Същата консумация на ресурси, същите CO2 и т.н. замърсяване.... Aма много по-сериозни Разходи.......

fallback