Снимка: БГНЕС
fallback

Стратегията за борба с коронавируса в световен мащаб трябва да бъде преразгледана основно – за това призова германският вирусолог, ръководител на Института по вирусология и изследвания на ХИВ към университета в Бон, професор Хендрик Стрек, в интервю за "Велт ам Зонтаг".

По думите му в броя на случаите на заразени в света не трябва да присъства бройката на хората, които са дали положителен тест, но са асимптомни.

Oще по темата

"Не трябва да се ограничаваме само до сухата бройка в статистиката на случаите", смята вирусологът.

Според него, въпреки нарастването на заболеваемостта от COVID-19 в Германия и други европейски страни, трудно може да се говори за увеличаване на смъртността. Професорът отбеляза, че животът не може да спре заради наличието на заразата, и до момента никой – нито един политик, вирусолог или епидемиолог – не знае "правилния начин за борба с пандемията".

Според Стрек безсимптомните заразени не са непременно болни, дори напротив: "Колкото повече хора се заразяват, без да проявяват симптоми, толкова повече – поне за кратък период от време – те придобиват имунитет", заключи професорът от Бон.

Според последните данни на СЗО в света са заразени над 28,3 милиона души, а над 911 хиляди са починали.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

21

Анонимен

преди 3 години

Не знам дали ракът е заразна болест, но съм чела, че има вирусен рак. На майка сестра й работеше в химиотерапия и вуйчо (съпругът) имаше много строги правила къде (в коя от мивките ) да си измием ръцете, ако сме ходили там. Но въпреки това, вуйчо почина от рак на белия дроб.

20

Анонимен

преди 3 години

Предложението не се приема. Бройката трябва да е голяма за да плаши.

19

Скоро един милион

преди 3 години

Умрели те още да на стадния имунитет. Ама ако се заразят 6 милиарда колко десетки милиона жертви ще можем да приемем.

fallback