Снимка: fivb.com

България записа втората си загуба по време на световното първенство по волейбол за жени в Япония.

В мач от група "В" българките паднаха от Турция с 0:3 (17:25, 23:25, 12:25) в третия си мач от Мондиал 2018, продължил малко повече от един час.

Турският състав спечели лесно първата част след равностойното начало на двубоя. Във втория гейм българският отбор имаше аванс от 19:15, но се стигна до 21:21 и 23:23, след което Турция взе следващите две разигравания и поведе с 2:0.

В третия гейм туркините не срещнаха никаква съпротива от страна на България и воденият от Иван Петков състав спечели едва 12 точки.

Най-резултатна за България стана Нася Димитрова с 10 точки, докато Гергана Димитрова и Христина Русева добавиха по още 9 точки. Мерием Боз завърши със 17 точки за тима Турция.

Така след този мач "лъвиците" заемат четвърто място във временното класиране с 3 спечелени точки.
В следващия си мач на шампионата на планетата България ще играе срещу олимпийския шампион от 2016 година - Китай.