Българският ансамбъл остана на шесто място на финала на три топки и две въжета на световното първенство по художествена гимнастика в София.

Още по темата

Възпитаничките на Весела Димитрова в състав Симона Дянкова, Елена Бинева, Лаура Траатс, Мадлен Радуканова и Стефани Кирякова допуснаха грешки в изпълнението си и бяха оценени с 20.750 точки.

Титлата спечели Италия с 22.550 точки, а на второ и трето място са съответно Русия с 22.200 точки и Украйна с 21.400 точки.

Българският ансамбъл спечели два медала на шампионата на планетата - злато на финала на пет обръча и бронз в многобоя.

Така равносметката на България е общо три отличия, след като Катрин Тасева, Невяна Владинова и Боряна Калейн завоюваха сребро в отборната надпревара при жените.

Премиерът Бойко Борисов поздрави във фейсбук българския ансамбъл за световната титла на пет обръча.

"Поздравявам нашите момичета и цялата Федерация по художествена гимнастика за огромния успех", написа премиерът в социалната мрежа.