Снимки: БГНЕС
fallback

Преди повече от две години обвиненията срещу Харви Уайнстийн дадоха началото на ново движение в Холивуд, а след това и по целия свят - #MeToo. Вчера филмовият продуцент, чието име се е чувало най-често от благодарствените речи на сцената на наградите „Оскар“, бе признат за виновен по обвиненията за изнасилване и сексуално нападение. Най-вероятната присъда на продуцента ще бъде доживотен затвор.

Но след тези две години променило ли се е нещо, благодарение на движението #MeToo?

“Индустрията се промени. Жените се промениха. Културата се промени, защото жените не могат да приемат повече подобно държание“, казва Лин, директор на BMA Models и BMA Arts. Но по думите й, все още в Холивуд не са достигнали нужното ниво, но движението #MeToo все пак помага това да се промени.

"Актрисите, които разказаха публично какво са преживели, за да започне кариерата им, бяха фантастична подкрепа за останалите жени“, обяснява Лин.

"Не мисля, че #MeToo значи нещо за обикновения мъж. Все едно не се е просмукало в обществото. Все още това се вижда като проблем на хората от елита и това е главният проблем на движението #MeToo. Един от колегите ми каза, че ще ме целуне по време на смяната, а аз просто се засмях некомфортно. Приех го като шега, все пак той ще става баща, сгоден е. Накрая на смяната ни се прегърнахме, ние сме много сплотен екип, а той ме захапа за врата“, казва Ели, студентка, която работи почасово като сервитьорка.

"Сексуалното насилие е било тук винаги, дори когато бях модел, беше част от културата ни. Бяхме там, за да ни снимат, да продаваме дрехи. Предлагали са ни какви ли не неща, постоянно. Не беше много приятно. Но днес тези неща са неприемливи. Не съм чула никой да прави неприлични предложения или коментари за някое от момичетата ми”, казва Лин пред  BBC. Тя е категорична, че ако до нея достигне информация за подобен сексуален тормоз, тя веднага ще вземе мерки.

"Работех като сервитьорка в Кардиф и там постоянно имаше хора, които ме хващаха за дупето, подсвиркваха ми, наричаха ме с какви ли не имена. Имала съм предложения да отида в различни хотели след работа“, разказва още Ели. Но според Лин, сексуалният тормоз вече е „ненужен“ и „неприемлив“ благодарение на движението #MeToo.
 


 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

55

Анонимен

преди 4 години

Дядката просто е започнал да пречи на някого и са го наредили. То реално ако се съберат 5 жени и всичките кажат, че някой ги е изнасилил, реално могат да осъдят човека той дори и да не ги познава.Това е диктатура.

54

До 57

преди 4 години

И какво значи господство на мъжете!? В природата има полове, те имат различни роли, при нас хората, жените раждат и се грижат за потомството, а мъжете осигуряват прехрана и защита - природните закони са фундамент, те не могат да се променят, понеже на някоя феминстка не й харесват. Мъжът е лидер, водач, войник и т.н., жената е мейка, домакиня, съпруга и т.н. - така е било, така и ще бъде, на който не харесва, да се изтреля в някакъв друг свят.

53

До 57

преди 4 години

Типичната секта феминистка кукувица! Да преди 30 години в САЩ изнасилването е било законно, даже всеки мъж е бил длъжен да изнасилна всички жени които види - колко болен сектант трябва да си за да вярваш в тези лъжи и манипулации? Ето това е фанатизъм - мъжете вечния враг, каквото и да стане те са виновни, философията на секта-феминизма. А дали Уайнстийн е изнасилвач или жените са отивали при него доброволно, предлагали са му услуги и след това той ги е побутвал в кариерата?

fallback