Снимка: Pixabay/fernandozhiminaicela
fallback

Амбициозен американски научен проект има за цел за събере проби от над 50 животински вида, за да изясни как вирусът на COVID-19 се движи между хората и дивите животни.

Скоро след началото на COVID пандемията стана ясно, че много животински видове, а не само хората могат да се окажат заразени с коронавируса SARS-CoV-2, включително домашни любимци и обитатели на зоологически градини.

Сега екип от университета на щата Пенсилвания организира едно от най-големите проучвания в търсене на вируса сред дивите животни, съобщи научното издание "Сайънс".

Екипът е начело с еколога по заболяванията Кърт Вандегрифт. През следващите две години той и колегите му ще съберат и анализират 24 000 проби от 58 вида. Те ще бъдат тествани за това дали в момента са носители на вируса или имат антитела срещу него, което би означавало вече отминало заразяване.

Вандегрифт се надява да проследи вируса в множество животни и на редица места, така че да установи кои видове позволяват на Covidда продължи да съществува и да еволюира по начини, които е възможно да не могат да бъдат диагностицирани или лекувани при хората.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

9

до 6

преди 1 месец

Още 2020 видях снимки направени със сксниращ електронен микроскоп.

8

Анонимен

преди 1 месец

Къв ковид ве, я се скрийте

7

Тия учени

преди 1 месец

Що не ходят амбициозно да се гръмнат между очите !

fallback