Снимка: Pixabay
fallback

Експертната група на Световната здравна организация (СЗО) препоръча използването на две нови лекарства за лечение на пациенти с COVID-19, съобщават от организацията.

Барицитиниб, лекарство на компанията Eli Lilly and Company, с търговско наименование Olumiant, използвано и при ревматоиден артрит, и Сотровимаб, лекарство на базата на моноклонални антитела на британската фармацевтична компания GlaxoSmithKline Xevudy, получиха подкрепата на експертите на СЗО за лечение на COVID-19 след увеличаването на броя на новите случаи в световен мащаб.

Организацията отбеляза, че бързо разпространяващият се щам Омикрон намалява ефективността на много от настоящите възможности за лечение на коронавируса и изисква нови решения.

СЗО настоятелно препоръчва Барицитиниб в комбинация с кортикостероиди при пациенти с тежко заболяване. Новите данни от седем кръга изпитвания, включващи повече от 4000 пациенти с умерено до тежко заболяване, показват, че той може да подобри преживяемостта и да намали необходимостта от апаратна вентилация при тежко болни пациенти, без да увеличава страничните ефекти.

Барицитиниб има същия ефект като други лекарства за артрит, така че СЗО уточнява, че ако има подобни лекарства, аналозите на лекарството трябва да се избират въз основа на цената, наличността и клиничния опит, пише БГНЕС.

Експертите на СЗО също така препоръчват условно използването на Сотровимаб при пациенти с леко протичане на заболяването. Въпреки това организацията вече отбеляза несигурната ефикасност на лечението с моноклонални антитела, които представляват лабораторни съединения, имитиращи естествената защита на организма, срещу новите щамове на болестта, включително Омикрон.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

39

Анонимен

преди 2 години

Ако ви блъсне бронхопневмонията, пулмикортът може да я стопира. Няма да работи върху самият вирус, но ще спре цитокиновата буря успешно ! Това не е медицински съвет, а сървайвър опитност. Малко вероятно при новите щамове да има пневмония и цитокинова буря.Засега не са се сетили него да го забранят. Хининът( или хидрохлорорикинът ) вече са кът. Има много варианти на антивирусни илачи, които са достъпни на ниво бакалия, но не се споделят публично, щото ще баннат съставките човеконенавистниците.

38

Анонимен

преди 2 години

До АнонименНяма 100% гарантирана ваксина. повечето са между 50-80%. Ако цялата популация е с ваксини за дадено заболяване, тези при които има пробив в имунитета, няма да имат от кого да се заразят. Така са изчезнали някои тежки болести.

37

Анонимен

преди 2 години

Ваксините пазят... стига да оцелееш през тях. :) А неоцелелите са в графа "Жертви на Ковид".

fallback