Снимка: bgonair.bg
fallback

Една година в Ню Йорк, 103 свръхкратки разкази и книга за всички сетива от Георги Господинов, който поднови разговора с публиката в кратка форма, наречена "Всички наши тела".

"Кратките разкази са ми любимата форма. Тази книга е завръщане към краткостта. Всички искат да пишат романи, дори издателите предпочитат романите. Но на мен ми се пишеше кратко. Свръхкратките истории са много адекватни със свръхкратките ни тела. Ние хората не сме романи, за съжаление", поясни писателят в "България сутрин".

Авторът сподели, че причината, поради която е отишъл в Ню Йорк, е конкурс на тамошната публична библиотека.

"Бях избран. Там участват 14 автори – 13 бяха от Щатите и 1 от България. Изпитание беше, защото влязох в напълно нова среда. Книгата е за началото и края на времето, за това какви деца сме били и какви ще станем. Занимавам се с преходността", обясни гостът пред Bulgaria ON AIR.

"Късата история е жанр против голямото бъбрене днес. Да имаш малко празно пространство, в което може да помълчиш. Смирените хора говорят кратко", продължи Господинов.

А за финал на разговора авторът изтъкна, че ако някой каже, че младите не четат, то нека да ходи по-често на четения на български писатели – там ще ги види.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

9

Анонимен

преди 5 години

Един от признаците на кризата в нашата цивилизация е наличието на подобен тип автори .Ислямизацията ме неминуема предвид цялостната криза на духа .Бога ми това не е културата на готите,славяните и европейците !Това е джендърството в писането - трети пол литература!

8

в

преди 5 години

Писателите на Сорос продължават да бамбалосват.И после защо хората гледали турски сериали .

7

ха ха

преди 5 години

Не господин бърборко ,важното е да са хубави,а вашите не са такива,затова и не съм ви чел никога.

fallback