Снимка: Издателство "Еднорог"
fallback

Името на Борис Акунин се нареди до това на Паулу Коелю и Джоан Роулинг. Един от авторите, чиито книги не могат да се оплачат от читатели.

В класацията за най-продаваните книги през последното десетилетие попадат три от романите на Акунин – излезлите и на български език - „Диамантената колесница”, „Любовник на смъртта” и „Любовница на смъртта”.

Този път книгата от писателя е „Куест”.

Използвайки за рамка схемата на компютърните игри, той съумява да съчетае две повествования и две сюжетни линии, които се засичат в напрегнатия сценарий. Сюжетът в „Куест” се върти около Галтън Норд, млад и многообещаващ американски учен, потегля на тежка мисия към Съветска Русия по времето на Сталин.

Възложено му е да открие тайната на експериментите, провеждани с човешки мозъци в секретни лаборатории, контролирани от тайната полиция. Съпровождан от княжна Зоя Клински, бежанка от червения режим, и немския биохимик Айзенкопф, Норд прави потресаващи разкрития, които водят далеч назад във времето, към войната с Наполеон и знаменитата Бородинска битка, в която участва и Самсон Фондорин, професор в Московския университет и гениален откривател....

Потомък и прародител на знаменития детектив Ераст Фандорин са въвлечени в жестока битка, от чийто изход зависи бъдещето на човечеството.

Книгата е с две корици, защото става дума за два романа в едно.

Принципът е подобен на романите - игри - четеш, стигаш донякъде, трябва да дадеш отговор и съобразно него отиваш в другия роман на конкретна страница.

През декември тази година на българския пазар ще излезе още едно заглавие от Акунин - „Целият свят е театър”.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

7

777

преди 12 години

2 и 4 - това не е книга-игра - преди да говориш поне отиди в книжарница и я прелисти. книгите-игри са измислени много преди г-н миндизов и г-н николов да започнат да пишат в този стил. просто по онова време всяко хлапе, поради липсата на компютри, ги играеше. книгата на акунин е много по-хитрумно замислена.

6

-

преди 12 години

Наистина Уолъмбъри имаше доста добри книги. Имаше и други добри автори, които четях и играех с кеф. Жалко че издателство "Мега" окепази всичко, продавайки масово дефектни и негодни за игра игри. Иначе издателство "Плеяда" също имаше много добри книжки, които хем бяха интересни, хем не бяха дефектни и можеше да се играят.

5

браво на 4

преди 12 години

Да, като ученик и аз ги четях. А специално Колин Уолъмбъри е българският писател-фантаст Любомир Николов, който освен всичко е преводачът на Билбо Бегинс и Властелинът на пръстените.А 3 горкият пак световната Еврейска конспирация го гони, хахахахахахаха

fallback