fallback

Спестяването в един дълъг период крие опасения, че може и да не можем да спестяваме както планираме. 

Кога мога да имам достъп до парите си, ако ми потрябват? Мога ли да бъда сигурен, че инфлацията няма да стопи спестяванията ми? Възможно ли е да имаме добра доходност без рискове? Не е ли банковият депозит най-сигурния?

По всички тези въпроси говори Антон Дуков, мениджър "Обучения" в MetLife.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

8

Анонимен

преди 6 години

БАНКАТА Е САМО СЕЙФ.ИНАЧЕ ПРИ ТЕЗИ НИСКИ ЛИХВИ, ПРИ ПО-ВИСОКА ОТ ТЯХ ИНФЛАЦИЯ И ТАКСИ ЗА ОБСЛУЖВАНЕ ЗАГУБАТА Е СИГУРНА.

7

Заинтересован

преди 6 години

Представения подход при спестяването, чрез дългосрочно инвестиране в диверсифициран портфейл от финансови инструменти, елиминира точно рисковете, за които говорите. И да, исторически доказано е, че при такъв подход се запазват не само парите, а и покупателната им способност. Тези неща ги няма в учебниците по история и за съжаление, не са известни на много хора независимо от възрастта им.

6

Спестяващ

преди 6 години

Исторически доказано е? Явно си малък, а не си чел и история, за да видиш, че е доказано, че хората губят парите си в спестявания, като правило. Ако беше по - голям, щеше да помниш какво се случи след комунизма. Спестяванията на хората изчезнаха в България. Още едно историческо доказателство в ранните години на демокрацията. Десетки дружества, като твоето изчезнаха и парите с тях. Виж и братска Америка. Там историята препотвърждава системно.

fallback