Снимка: БГНЕС
fallback

По-лошо е да имаме задкулисие като партньор, отколкото да нямаме коалиция. Това коментира в пред NOVA съпредседателят на "Продължаваме Промяната" Кирил Петков.

Той отчете - една от най-големите грешки е, че са се съгласили да имат коалиционен партньор, който е бил "Троянски кон". „70% от енергията ни отиваше да опазим държавните средства не само от задкулисието, но и от желанието на ИТН да дава пари по стария начин", уточни той.

Oще по темата
"Имаме много голям шанс да сме първа политическа сила. Нашите вътрешни проучвания показват, че това е с огромен шанс. Има голяма вероятност да сме първа политическа сила и вероятност да сме 121, плюс депутатите на трите партии”, добави той.

Към момента Петков посочи, че в момента не вижда условия, по които от ПП да си партнират с ГЕРБ. "Ние искаме да направим реална съдебна реформа, реално правосъдие", е неговото мнение.

И добави: „В този си формат, с това си лидерство, което има реална опасност при работеща съдебна система или КПКОНПИ, да влезе в затвора, няма как да са наши коалиционни партньори, толкова е просто”.

Съпредседателят на "Продължаваме Промяната" смята, че от ГЕРБ трудно биха влезли в директен дебат. Той посочи, че канят лидера на партията Бойко Борисов на реален дебат, защото хората имали право да знаят какво мислят лидерите.

"Лидерите трябва да застават зад политиките си. Не ни е страх, не разчитаме само на пиар стратегии. Заставаме с лицето си за важните политики на България", подчерта Петков.

"Съдът не казва, че Борисов е невинен. Казва, че факторът „неотложност” не е бил там. Това е голяма разлика. С една работеща прокуратура Борисов трябва да е в риска да е виновен”, коментира той ареста на лидера на ГЕРБ.

"Това, което се случи вчера беше лидерски дебат. За този дебат първо бяха отказали всички лидери, доколкото се беше разбрало. После, в деня се оказа, че всяка партия все пак ще изпрати някой. И когато в нашия случай, по лични причини, Венко Сабрутев не можа да дойде и понеже тук не става дума за някакво надиграване между партиите, а за комуникиране пред хората какви са политиките след 2 октомври. Няма по-отговорна позиция според мен, освен аз като лидер да отида и да кажа нашите политики", това коментира Кирил Петков, по повод вчерашната си неочаквана поява по време на дебата по bTV.

 "Интересното беше, че Томислав Дончев също се появи така. Оказа се, че по много от темите те много трудно могат да влязат в директен дебат. Ако говорим за пенсиите - те оставиха пенсиите на 300 лева след 12 години управление, а ние ги качихме на 467. Капитан Андреево пък 12 години беше управлявано от ГЕРБ с мафиотска структура, която е на границата.  Аз и сега каня. Ако иска г-н Борисов да дойде на реален дебат - ние го каним от един месец. Защото хората имат право да знаят", добави той пред NOVA.

"Ако правилата означават да се скриеш и да не се появиш, защото те е страх да застанеш зад политиките, с които искаш да водиш българския народ. Ако си лидер и те е страх да се появиш на едно интервю. В такъв смисъл - да, сменяме правилата. Правилата са, че лидерите трябва да застават зад политиките си. Да, не ни е страх. Да, не разчитаме само на PR стратегии, а заставаме с лицето си зад нашите политики за България", това е неговото мнение.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

172

Икономист

преди 1 година

Нека отноно да го арестуват Борисов, за да си спомни кое правителство емитира облигационен заем на България за 16 милиарда евра. Ще му подскажа, че тогавашния министър на финансите беше Владислав Горанов. Такива са българските финансисти. Вземат заеми, а искат някои други да им ги изплащат. Тези неща останаха в историята на миналия век и управленията на Тодор Живков и приятелят му от БКП Бойко Борисов.

171

Клошар

преди 1 година

ДАВАЙТЕ ТЕЖКОТО ВЪОРЪЖЕНИЕ НА УКРИТЕ.....КЕ ГЛЕДАМЕ КАТ СИРАЧЕТА..ПРИ РАЗДАВАНЕТО НА БАНИЦАТА....

170

Анонимен

преди 1 година

Отвратен съм от това човече и се питам кой лансира този кух балон с очевидни "хлопащи дъски" в политиката. За него доброто възпитание, морала и зачитането на реда са нищо. Той лъже и то страшно много лъже. Та той излъга президента подписа невярна декларация кълнейки се в конституцията, после излъга и народа като обеща че ще ни направи по богат а ние обедняхме...

fallback