Снимка: Istock
fallback

През последните години темите за депресията и леките психични разстройства са все по-актуални. Към днешна дата на тези състояния се гледа сериозно и все по-лесно може да се намери информация, чрез която да определите дали имате някаква форма на психично заболяване. Ако искате да подобрите значително качеството си на живот, със сигурност психиката е вашата първа отправна точка.

Ето защо в следващите редове ще ви споделим няколко лесни трика, с които да подобрите състоянието си.

Комуникирайте повече

Във времената на социални мрежи и онлайн комуникация, изглежда „живата връзка“ е все по-важна, ако искате да се чувстваме добре психически. Не пропускайте момента и останете свързани с приятели, семейство, дори с домашни любимци. Според изследвания, дори небрежното приятелско поздравяване с непознат може да увеличи положителните ви чувства, да ви помогне да се предпазите от депресия и безпокойство и да ви накара да почувствате, че сте свързани с другите. Фокусирайте се върху качеството на вашите приятелства и взаимоотношения, а не върху количеството. Ако общуването с определен човек ви помага да се чувствате подкрепяни, щастливи, полезни, харесвани или обичани, то непременно се стремете да поддържате тази връзка.

Намалете значително екранното време

Проучванията показват, че взирането в екраните на електронните устройства преди лягане може да повлияе на това колко бързо заспивате, както и на качеството на съня ви. Синята светлина от вашия смартфон влияе върху производството на мелатонин, хормонът, който регулира вашия цикъл на сън и събуждане. Четенето, изпращането на текстови съобщения, публикуването и т. н. поддържат ума ви активен, когато вместо това трябва да се отпуска.

Още по темата може да прочетете в Az-jenata.bg 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

8

Анонимен

преди 2 месеца

Това за движението или за комуникацията съвсем не е вярно. Хора, развили алцхаймер, нерядко са именно свръхактивни, някои са свръхчистници, също - твърде приказливи. Многото бърборене е признак на липса на мислене, включена е функция чурулик-чурулик. а иначе - психическото здраве се посига, когато желанията съответстват на реално възможното. Причината за човешките страдания са желанията. Основна мъдрост на будистите. Лаком и алчен човек няма как да е психически здрав.

7

Анонимен

преди 2 месеца

Емигрирайте...

6

Анонимен

преди 2 месеца

Опознайте себе си!

fallback