Снимка: БГНЕС/EPA

Манчестър Сити победи Интер във финала на Шампионската лига с 1:0 и седна на европейския футболен трон. Очакванията за тотално надмощие на "Гражданите" не се оправдаха, италианците дори създадоха повече положения от противника си.

Единственото попадение вкара Родри. В 68-ата минута Аканджи подаде пас зад защитата на Интер към Бернардо Силва, а португалецът от своя страна пусна пас към Родри, който със силен шут вкара от точката на дузпата.

Интер можеше бързо да изравни, но удар с глава на Ди Марко попадна в гредата. Лукаку пропиля най-добрия шанс за Интер две минути преди края, когато с глава от два метра уцели вратаря Едерсон.

Манчестър Сити спечелиха вече титлата на Висшата лига и Купата на Футболната асоциация и се превръщат в първия английски клуб след градския съперник Манчестър Юнайтед, който завоюва требъла от Висша лига, ФА Къп и Шампионска лига в един сезон