Pixabay

Закуската е най-важното хранене за деня. Тези думи сме ги чували много пъти от нашите родители, които почти никога не са ни пускали на училище без да закусим добре. С навлизането на много различни диети обаче това твърдение малко или много започна да губи своята сила.

Първоначално диетолозите залагаха много на доброто ранно хапване. Те твърдяха, че то ще повдигне настроението ви, ще ви даде енергия и ще подобри концентрацията. Също така, правилната закуска ще осигури на тялото важните хранителни съставки, които ще ви попречат да посегнете към нещо вредно през деня.
 
Но постепенно в живота ни започна да навлиза т.нар. „фастинг“, който определя точно кога да ядем и колко време трябва да издържим гладни. Често той забранява закуската с цел да подобрим здравето си и да отслабнем.
 
Неврологът Мар Матсън, който работи в Института за стареене и преподава в университета „Джон Хопкинс“, обяснява, че много хора, които се опитват да намалят теглото си, трябва да гладуват за 16 часа. Според него, най-лесният начин за постигането на тази цел, е като вечеряте най-късно в 20:00 и на следващия ден пропуснете закуската.
 
Самият Матсън твърди, че приема нужните за организма му 2000 калории между 15:00 и 20:00 всеки ден. Пред CNN, той казва, че тялото постепенно свиква с режима и в последствие не усеща негативните ефекти на пропусната закуска.
 
Скорошен доклад, направен на базата на 13 проучвания, показва, че закуската може да не се отразява толкова добре на диетата ви. Диетологът Тамара Дукър обаче строго осъжда тези изследвания и твърди, че се основават на хора, които хапват нездравословни ястия рано сутрин.
 
Още за ползите от закуската четете в Tialoto.bg

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase