Снимка БГНЕС, архив
fallback

Административно-наказателни санкции ще бъдат наложени на служители от Центъра за спешна медицинска помощ (ЦСМП) в Сливен. Това каза директорът на Изпълнителната агенция „Медицински надзор“ (ИАМН) Иванка Динева по време на заседание на парламентарната комисия по здравеопазване по повод случай, в който жена почина в такси на път за болницата в Сливен, без да бъде осигурена линейка за транспортирането ѝ.

Триажът не е направен правилно и не е направен от лице, което има право да го прави, посочи Динева. Тъй като пациентката не е можела да говори още от детската си възраст, нейн близък се е обадил с искане за линейка, добави Динева. Близкият на пациентката е съобщил на диспечера, че жената не може да говори, но диспечерът два пъти е настоял да чуе болната и самата тя да каже къде я боли, каза още Динева. Близкият на пациентката е обяснил, че жената не може да диша, но диспечерът е продължавал да настоява да разбере къде я боли. Разговорът е продължил няколко секунди, като накрая диспечерът е питал дали за първи път му се обаждат за тази пациентка. След като близкият потвърждава, че се обажда за първи път, диспечерът е казал да докарат пациентката до болницата, след което е затворил телефона, допълни Динева. Жената умира пред болницата, а до там е закарана с такси от роднините ѝ.

В конкретния ЦСМП нивата на възнаграждение на служителите са доста добри, каза още Динева и посочи, че брутните им заплати, без допълнителното материално стимулиране и начислен клас за прослужено време, са по-добри от заплатите на проверяващите служители на ИАМН.

ИАМН се самосезира по случая и на 12 февруари започна проверка в ЦСМП – Сливен.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

11

Хм...

преди 2 месеца

Работещите в Спешна помощ получавали повече от тези в агенцията за медицински одит. Разбираемо е-едно е да четеш документи ,друго е да се озовеш при болен който всеки момент може да загине и да се опитваш да го спасиш!Затова няма нито един от тах който да е напуснал одита и да е отишъл в спешна помощ.Едно е да си чиновник,друго да си лекар!

10

размисъл

преди 2 месеца

Линейка някакси може да се купи.Обаче лекар-трудно.Значи първо следване медицина- 6 години и после специализация 4 години-общо 10.А медицина никой вече не иска да следва! И който завърши-със всички сили бяга от България!И не само заради заплатите.След завършване трудно се специализира.А и спешната помощ е трудна за работа-Отиваш при тежко болен и то сам!Ако си в болница или ДКЦ все някой можеш да викнеш да ти помогне.В спешна помощ обикновено си сам!Затова работещите там са малко!

9

Петя

преди 2 месеца

Е може ли да са толкова ***. Жената, която се е обадила е казала, че болната не може да говори още от детска възраст.Това си е направо убийство да не пратят линейка.

fallback