Снимка: БГНЕС
fallback

"Сърдечно-съдовите заболявания са най-големият убиец в нашето съвремие. Въпреки COVID-19 съдовата медицина се е развивала. Има много новости, за които лавинообразно разбираме. България е част от този процес. Ние не сме настрани, работим много активно". Това заяви проф. Иво Петров пред NOVA NEWS след участието си в симпозиума VEITH в Ню Йорк.

Това е най-големият ендоваскуларен форум в света, уточни кардиологът.

"На форума представих изцяло българска технология, която се базира на изкуствен интелект. Към него добавих инфрачервената термография за ранна диагноза на съдови заболявания в целия човешки организъм – от главата до краката", разказа проф. Петров.

Използваме термографията за ранно разпознаване на съдови заболявания, обясни той българското нововъведение.

Той припомни становище на Хипократ, според когото промяна в температурата около някой орган, означава че там може да има проблем.

"Когато има понижаване на температурата на крайник или има съмнение за стеснение на кръвоносен съд. Термокамерата, базирана на добра резолюция, ни предоставя информация колко добре е кръвоснабдена дадена зона",каза проф. Петров.

Той обясни, че планират скрининг за ранно откриване на диабета, защото около 20% от диабетиците имат съдови заболявания без да си дават сметка за това.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

7

Анонимен

преди 1 година

А някои още не били разбрали, че пандемия има и че ковид 19 има......конспирациите им изгладили мозъчните гънки!

6

Анонимен

преди 1 година

Мошеник. Ще те видим и теб с белезници в съда, а после в затвора. Създадохте истерия и внушихте страх на хората с измислена пандемия, карахте ги да се ваксинират чрез манипулации и заплахи. Извършихте престъпление с особена жестокост в огромни размери. Дано бял ден да не видиш и ти и децата ти, псевдо професоре!

5

Анонимен

преди 1 година

Медицината не е мръднала от 100 години, а ковид е измама. Всичко в тая статия е лъжа!

fallback