Снимка: Getty Images/Guliver Photos
fallback

Прекалено строгото възпитание в детството може да доведе до неприятни последици в по-напреднала възраст и да наруши емоционалното равновесие на подрастващите.

Строгите родители могат да причинят на децата си тревожни разтройства, фобии и пристъпи на паника, предупреждават психолози от университета в Монреал.

Специалистите са изследвали как анатомията и физиологията на мозъка зависят от възпитанието на едно дете.

В експеримента, който те са провели, участвали 120 младежи на възраст между 12 и 17 години.

Учените открили, че непреклонните правила в семейството могат да предизвикат страх и тревожност в децата.

Подобни родителски практики са изключително вредни за детската психика и водят до неврологични заболявания в по-късен етап от живота, отбелязват те, цитирани от BBC.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

25

Еееееее

преди 13 години

Съгласна съм, че родителите с авторитарно поведение увреждат децата си като насилствено се опитват да ги изградят според собствените си представи и не ги интересува какво всъщност иска детето.Авторитарните родители обаче нямат нищо общо със строгите такива.

24

Анонимен

преди 13 години

глупости! Значи понеже 100 процента от учителите имат проблем с работодателя си-поради ниска заплата, то видите ли -според тебе те са си виновни. А и друго-нека да не напомняме за криминалната приватизиция, и точно кой и как придоби собственоста и стана "работодател". Или например кои станаха "работодатели" в областта на туризма например. Защото точно човек с две висши няма как да намери общ език с борец работодател-и тук причината е в работодателя, а не в квалифициарния специалист!

23

бръм

преди 13 години

Нали знаеш, пътят към ада е осеян с добри намерения. Освен това авторитарното възпитание създава чувство за вина. Много бързо ми прецени възможностите, от две изречения в нета, дали и ти нямаш пропуски във възпитанието. Хайде със здраве, няма да влизам в безмислени разговори

fallback