Снимка: Кадър Bulgaria ON AIR
fallback

Партиите в Европейският парламент ще се разграничат от крайнодесните. Това обявиха в "Гласът за Европа" политолозите Румяна Коларова и Татяна Буруджиева. Според тях за момента никой не желае да прави коалиция с по-радикалните партии и поради тази причина те ще останат изолирани и далеч от управлението на Европа.

Oще по темата

Кой се опитва да атакува Евроизборите онлайн?

Коларова разясни, че националистите искат да направят обща група, но единствените, които ще спечелят от това са консерваторите. Тя допълни, че е много важно за следващия европарламент какво ще се случи с Brexit.

"Въпросът е дали националистите ще успеят да се обединят. Ясно е, че имаме системни партии на европейско ниво - ЕНП, либералите, зелените, левите. Те имат ценностни системи гарантиращи сближаване. Националистите искат да направят обща група и от това ще спечелят консерваторите. Това ще им даде възможност да компенсират излизането на английските консерватори. Ще видим как ще се разпределят местата в следващият парламент. Има много важни решения за взимане, но е много важно и какво ще стане с Brexit", каза Коларова.

Татяна Буруджиева пък заяви, че българските депутати ще трябва да инициират решаването на два много важни въпроса за страната ни. Първият е влизането в Шенген, а вторият е продължаването на процеса на интеграция на Западните Балкани.

"Всички, които са в център-дясно ясно заявиха желание да поставят разлика между себе си и радикалнодесните. Радикалнодесните ще бъдат сравнително малко и ще са изолирани. Никой не иска да направи коалиция с тях и да ги вкара в управлението на Европа. За следващият парламент има две много важни теми за България - влизането ни в Шенген, и проявяването на двоен стандарт по тази тема. Ние сме готови за този ход, но все още нищо не се случва. Затова и българската делегация ще има за цел да поиска този казус да бъде решен. Вторият въпрос е продължаването на процеса на интеграция на Западните Балкани. Имаме и други национални приоритети - кохезионните фондове, парите за сигурността и разпределянето на средствата за военна индустрия", обясни Буруджиева пред Bulgaria ON AIR.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

6

До българин

преди 4 години

И Русия в ЕС.Ще стигнете един ден до моя извод. Дано само да не е късно.От Русия ЕС ще може да получава колкото ще и каквито ще ресурси и толкова работна ръка, колкото е необходимо. Няма да е нужно да бъдат пускани тук милионине-християни, чужди, дори враждебни спрямо европейския цивилизационен модел.Няма да е нужно да се ходи чак до другия край на света и да се сключват споразумения с нелепи условия, за да бъдат доставени нужните природни ресурси.Кой и защо е срещу такова решение? Мислете!

5

тя

преди 4 години

Крайно десните са за предпочитане от досегашната НП!

4

Анонимен

преди 4 години

Въпросите на България НЕ са влизането в Шенгенската зона и присъединяването на западните Балкани към ЕС, а преразглеждане на цялостния икономически подход към страните, и нашата в частност. Ние бяхме индустриална страна със силен селскостопански сектор, което осигурява сравнителна самостойност. Сега икономиката е основно услуги, а селското стопанство, при цялата ни благодатна земя и природа, не може да ни изхранва.Унизени сме да зависим от чуждо благоволение и за най-дребните неща.

fallback