Снимка: Bulgaria ON AIR
fallback

Стратегията на България по темата с Шенген се подобри. Вижда се правителство със стабилност. Затова има тази частична победа. Когато човек погледне на картата, установяваме, че на нас не ни върши огромна работа това, че влизаме в Шенген относно граници по вода или въздух. Нашите граници с ЕС са основно по земята. Това каза евродепутатът от Испания Ева-Мария Попчева за предаването "Брюксел 1" с водещ Милена Милотинова.

България все още не използвала изцяло капитала си, смята евродепутатът: "Обмисля се дали да се поддържа този натиск върху Австрия и Холандия, или се чака, защото се знае, че няма да се промени нищо до изборите. През есента ще има избори в Австрия. Трябва да се работи върху общественото мнение. Имаме големи български общности, особено в Австрия. Нека австрийските партии да имат становище по този въпрос", призова Попчева от ефира на Bulgaria ON AIR.

По думите ѝ между България и Австрия има голям обмен по отношение на бизнеса.

"Стратегията на Румъния е по-агресивна, по-решителна. Те разбраха по-добре от България играта. Става въпрос за вето. Започнаха да играят с възможностите си и да използват влияние. Това за нас трябва да е урок", коментира евродепутатът.

Във връзка с избора на седалището на една от европейските структури Попчева уточни, че той ще бъде направен по обективни критерии и не е добре да се намесва Шенген.

"Ние сме виждани в ЕС като жертва на тези дипломатически игри и вето на австрийците. Имаме добро положение тук. Казусите са различни и е трудно да се вземат мерки", подчерта тя.

Според нея безмитният внос е нещо нормално. "Трябва не само земеделските продукти от трети страни да отговарят на санитарни изисквания. Трябва да направим еко такса", твърди евродепутатът.

Попчева също така обяви, че ще се кандидатира отново за ЕП.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

24

Наслушах се на

преди 2 месеца

вицове в това интервю. "Стабилно правителство в България" - нито е българско, нито работи за българите. "Евро депутат от Испания" - демек, не е наш депутат. Като каже "ние", Испания ли се има в предвид или България, че ги посмесихме малко? И ако Ана-Мария Попчева "може да бъде лоби за България в евро-парламента" защо да я избират испанците? А ние можем ли да пратим още малко булки по чужбината и да превземем ЕП? А после просто да си живуркаме на евро-субсидии...

23

Политик

преди 2 месеца

В ЕС, и не само тама, виждат България не като жертва на политически игри, а като държава управлявана от мафиотски структури, но са го казали по принципа "бий самара, да се сеща магарето".

22

Христо Христов

преди 2 месеца

До 18 "ЕС се управлява от неадеквати. " - дет САМИ си ги избирате да ви управляват, при това с 85% мнозинство.

fallback