Снимка: БГНЕС
fallback

България и Северна Македония все още не са постигнали формално споразумение – нито писмено, нито устно.

Това заяви македонският външен министър Буяр Османи пред ТВ21.

Oще по темата

"За всеки проблем има решение и ние обсъждаме именно това. Но някои от тях не получиха необходимото потвърждение, затова в момента нямаме никакъв договор с България – нито писмен, нито устен. Но мисля, че все още има надежда, има политически климат това да се случи. Работихме доста върху това и смятам, че се движим в правилната посока. Всички политически фактори в държавата са на наша страна. Например, снощи до рано сутринта преговаряхме с българската страна, за което съм информирал и премиера, и президента на страната", каза Османи, цитиран от БГНЕС.

По повод коментара на албанския премиер Еди Рама, който в Солун представи македонския си колега Димитър Ковачевски като "премиер на бъдещата Западна България", Османи заяви, че Рама "беше много остър към българската делегация до такава степен, че и те се подразниха, особено по въпроса за Македония, като казаха, че това, което прави България, е голям срам".

Албания е жертва, а Рама каза това, което ние не можем, за да поддържаме процеса жив, каза още македонският външен министър.

"Рама не е длъжен да подкрепя толкова силно нашите позиции, а всички, които бяха там, го видяха. Всеки, който е проследил няколкочасовия дебат вътре, знае каква беше целта на сарказма му. От името на правителството мога единствено да благодаря за силната подкрепа, която ни оказа там премиерът Рама", каза Османи.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

48

Путьо Маринкин

преди 1 година

Има подписан договор, но макаците не го спазват, а искат нов, но по техен тертип. Да, ама не!

47

ВСЕ ОЩЕ

преди 1 година

И НЯМА ДА ИМА!!!

46

Бай Тотев

преди 1 година

Ке си седат со Сърбия во Отворени Балкани. Вардарци са ги плашиле десетилетия наред с "бугарските фашисти и империалисто-националисти", които са "сакали да поробят и уништат македонскиот народ и национална свест". Последните, се разбира, ги е немало до 1934 г., макар че винаги от елинските школи от 1850 насам се е намирал и по некой и друг "македонски славофон", дали под сръбско, дали под гръцко или друго влияние... Да лаже людете дека не се ***, да си заборавят собственото име.

fallback