Снимка: Bulgaria ON AIR
fallback

Светът върви на цикли и когато разслоението на доходите достигне голяма разлика, се заражда дълбока несигурност, която избива в популизъм и национализъм. Проблемът не са слабостите на ЕС, а разслоението между богати и бедни. Няма как икономиките да растат, когатo има несигурност.

Това заяви в Сутрешния блок на Bulgaria ON AIR председателят на Асоциацията на банките в България Петър Андронов, който бе категоричен, че след Brexit ще има несигурност, която се очертава да бъде продължителна.

"По-лесно ми е да разгадая числата от тотото, отколкото да позная какво ще се случи след Brexit-а. Нито еврото, нито паундът имат добри перспективи и не можем да сме позитивни. Хората няма да се успокоят, защото преговорите с Великобритания няма да спрат утре. През цялото време ще се говори за несигурност", коментира експертът.

Той увери, че нашата икономика се справя относително добре, като през последните две години имаме "сериозни признаци на съживяване".

"Не можем да смятаме, че сме част от кризисен сценарий, а банковият сектор в България е стабилен", стана ясно още от думите на Петър Андронов.

"Много е трудно да се предвиди дали банките ще излязат от Великобритания. Банковата система няма как изведнъж да изчезне. Самите англичани са много объркани. Дълбокият проблем е много по-далеч от събитията във Великобритания", добави гостът на Bulgaria ON AIR.

Петър Андронов е на мнение, че за момента банковият сектор в Европа е относително стабилен. "Голям проблем е, че секторът е подложен на лихвена диета от централната банка", добави Андронов.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

18

Анонимен

преди 7 години

и откога банковия сектор е стабилен след КТБ ли , ащо се отнася до разслоението да има такова на богати и бедни .Уж всички сме в ЕС но заплатите в един и същ сектор за едно и също по ценз място са различно заплатени ,тогава какво означава да си в общност като ЕС и смятам че там много добре го разбират и това че трябва да се оеднаквят доходите за един и същи труд и да се разпределят икономиките по-равно , а не да се затриват в една държава в полза на друга не означава една крачка назад а напред

17

Анонимен

преди 7 години

Поредния "стабилен" ***. Разтежът в булгариста.н е от заеми и еврофондове... а банките са добре нахранени, щото са поставевени в правен рай и свободно си дерибействат над малкия и среден бизнес. Имат 1,5 милиарда печалби, а ние теглим кредити за попълване на фонда за защита на влоговете.

16

Анонимен

преди 7 години

Вярно е! Разслоението между бедни и богати е много голямо. А банките се превръщат в законни крадци с тази липса на лихва за вложителите си. Бедните хора едвам си заделят нещо /бели пари за черни дни/, а банките и на него посягат. Алчност, голяма алчност на богатите. Какви са тези шестцифрени заплати, бе? Едни се трудят за мизерни 400-600 лева и се чудят кяк дя свържат двата края на семейния бюджет, а на богатите не им пука. Пенсионерите едва карат с 200-300лева. Това си е геноцид! Резил! Алчност

fallback