98

Анонимен

преди 1 месец

Кажете къде в България няма такава схема, навсякъде само далавери.

97

Анонимен

преди 1 месец

Кремиране и разпръсване на праха за да не те рекетират разни полусъщества.

96

ааааааа

преди 1 месец

мн глупав народец !

95

Анонимен

преди 1 месец

И пак няма виновни или в затвора. Извода, всеки си прави кой каквото иска.

94

Анонимен

преди 1 месец

ха,във Варна старите гробища и там е същото ,стар гроб ти го продават за 5000лв,може в него да извършваш 1,2,3,4 ,5 погребение.ама много скъпо бе.

93

До 58 (Бай Тошо)

преди 1 месец

Не знам в кой период е можело в Овча купел да се купи панелка за 5000 долара. Моите родители в средата на 80-те години са искали да купят тристаен чрез Кореком. Показали им в широкия център тристаен под 80 кв.м. (ако можеш да си представиш това). Само едната стая била горе-долу нормална.Останалите две били с площ по 10 кв.м. Една кухня без балкон (!) и една баня-тоалетна. Малка тераска на едната спалня. Нито таван, нито мазе, нито гараж. И за това нещо им искали 27000 долара! Нашите се отказали

92

Анонимен

преди 1 месец

До Анонимен 74 Това не го правят българи, а роми, организирани в групировки. Българинът е виновен затова, че търпи тези безобразия, а не се вдигне да помете тази паразитираща на гърба ни nacмuнa, която Тошо Правешки постави на позициите на малцинство, живеещо с предствата, че всички са му длъжни, включително и да го абонират някъде за заплата, но само да се прави, че работи, произвеждайки като с две леви ръце. Няма ли такова назначение, въобразяват си, че могат да безчинстват всячески.

91

Анонимен

преди 1 месец

Жилища преди 1989 в крайна сметка всички получаваха, даже и в град София, където жилищната криза беше най-голяма и от приблизително 1930 година. С лихвоточки малко хора взеха жилище, а повечето получаваха ведомствено жилище. Аз взех ведомствено жилище през 1988 година, при средна брутна заплата от 252 лева и ми струваше 13400 лева за двустайна панелка от 64 квадрата. Кредитът от банката беше с 2% лихва без други такси. Миналата година я продадох за 160 хиляди евро.

90

До Питам /№71/

преди 1 месец

Не, коминът на крематориума е много по-малък. Когато кремират някого, еднократно изригва облак от гъст черен дим, а после изпуска още веднъж много по-разреден дим и това е всичко. Не пожелавам никому да седи отвън на пейката и да вижда с очите си как близкият му покойник "отлита" в небесата под формата на дим.

89

До Тъ.панар /№63/

преди 1 месец

Може би коментатор 42 е имал предвид понятието социални групи, но е писал класи. Разбира се, че имаше различни социални групи, като някои от тях имаха привилегии. Това дразнеше останалите, защото официално се внушаваше, че в социалистическото общество съществуват напълно формално само няколко класи, които обаче били с равни права. Равни, ама на думи. Имаше хора с привилегии, получавани по наследство, имаше и социални слоеве, на които се даваха разни предимства и то на по-примитивните.

88

Забравил си

преди 1 месец

До Гиб Мелсън 49 _ Когато заплатите станаха 150 лв, тогава двустайните панелки в периферията на София вече струваха по 16-17000 лв. и се налагаше човек да чака доста, докато му дойде реда да получи такава панелка, а през това време парите му са затворени в определен вид влог, за да трупат лихвочисла. Хич не беше лесно и тогава.Дойде ти редът за жилище, но деца ти са вече тийнейджъри, едното е момче, а другото е момиче. Нужни са им отделни стаи, но в панелката има всичко на всичко две стайчета.

87

До 72

преди 1 месец

Ами евтино е било - само 71-72 средни брутни месечни заплати. Сега са по 250 средни брутни месечни заплати

86

Анонимен

преди 1 месец

Уточнение . В соца имаше класи работническа класа , служащи , селячество и интелигенция. Беше по добре. Обратно на логиката сега няма класи и всички се имат за равни НО има бедни и богати...

85

Анонимен

преди 1 месец

До Анонимен76 - банане, тези практики са от Соца, затова подобни прояви няма да видиш никога в САЩ и др. западни държави. Знаеш къде можеш да си завреш бананите, нали?

84

Корекция на 41

преди 1 месец

Не лева, а евро. Преди 20-ина години наследници на гробни места в Централните софийски гробища продаваха в левове гробни места, ако са в някой от по-отдалечените парцели. Но тези, които са близо до църквата тогава се търгуваха по 5-6000 евро. Сега не знам каква е цената, но сигурно е скочила двойно.

83

Анонимен

преди 1 месец

Гарантирано от 15 години фъндък

82

Анонимен

преди 1 месец

До Анонимен 25 Душата е нетленна. Затова няма значение дали ги кремират или не.

81

Анонимен

преди 1 месец

Най-мощния рекет е със смъртта. Няма къде да ходиш и снасяш пари на разни дето уж чистят, пазят паметниците, гробари, погребални агенци, правячи на паметници. Нищо лично-просто бизнес. Ако не си платиш-кой ти виновен.

80

Анонимен

преди 1 месец

До Анонимен 74 --"нито в НРБ.." Само ще спомена, че в НРБ тотално ликвидираха изцяло много старинни гробища из провинцията . В Шумен на местото на гробището от 17-18в има увеселителен парк, и път, в Кърджали - стадион и ресторанти, в Айтос, също и много други. Край Карнобат еврейското , много турски просто изчезнаха, по селата пък просто обраснаха, и много др. Идеята беше да няма връзка ссъс стария свят - всичко да е ново...-ТАКА БЕШЕ В НРБ

79

Анонимен

преди 1 месец

Не се учудвам, че години наред по гробищата в София е вилняла организирана мафия, ако е вярно това, че предишната кметица на София е спечелила местните избори с помощта на ромски тартори и после за благодарност е предоставила цялата дейност по поддръжката на гробищните паркове на ром собственик на агенция за траурни услуги. Така поне се говореше в София. Сега новият директор е решил да сложи край на рекета и нищо чудно да го заплашват и да се опитват да го дискредитират.