31

Анонимен

преди 3 месеца

И ако таксите отпаднат- на какво отгоре ще искат курсантите да плащат при напускане, или да стоят оковани за 10 години?

30

До 29

преди 3 месеца

В МЕИ и МГИ имаше специалности, където приемаха с тройка от приемния изпит. Лолучаваш (3), ако решиш само една от трите задачи, дадени на изпита. Една от трите задачи винаги беше много лесна. Затова имаше приети, но незавършили.Ако си искал да следваш електроника, тогава е друго, там не се влизаше лесно. За качеството на тогавашните ни инженери - 80% за нищо не ставаха, останалите бяха добри, а част от тях феноменално изобретяваха неща, което държавата не можеше да купи поради липса на валута

29

Анонимен

преди 3 месеца

При Тодор Живков образованието беше безплатно, но само ако имаш желание да учиш! Изключваха от университета, ако си със слаб успех и повече никога нямаш право да кандидатстваш. Казват сега колко е било лесно да влезнеш и завършиш Техническия университет в София, а едно време да те приемат в ТУ-София (тогав ВМЕИ) беше чудо, а да го завършиш още по-голямо чудо. Но затова инженерите ни бяха най-добрите, а сега, ужас!

28

Анонимен

преди 3 месеца

В света и в Бг днес има "учено варварство"И преподаватели и студентите рушат истината.

27

22

преди 3 месеца

Да, и да предложат и приемат тези, които завършват по държавна поръчка да остават и работят в България. Ако решат да се реализират в чужбина - ОК - възстановяват цялата сума за обучението си и заминават.

26

Кон

преди 3 месеца

Трябва да има някакво самоучастие. Нека бъде малко, ама ще помогне. А още по-добре добри стипендии за успех и толкоз. Като някой няма пари да запише, нека има механизъм - първите х по приемен бал със стипендия. Не знам, те и сега таксите не са кой знае какви, особено сравнени с разходите за живот.

25

Анонимен

преди 3 месеца

До 18 В България има повече вишисти, отколкото в Чехия. В Аржентина има повече отколкото в Италия. В Литва има доста повече отколкото в Германия. И все пак чехите са по-богати от българите, италианците от аржентинците и германците от литовците.

24

Анонимен

преди 3 месеца

То всяко второ вече е в Европа да учи, не че там ще свършат експертите по кетъринг и музейно дело, или икономисти дето ще ли да почнат от 100к нагоре:), но и нашето обеазование нищо не дава, но вдига такси. Преди 6-7 години си бях намерил магистратура в Англия за 6000 паунда, но като видях какво се учи и все едно гледам капиталистическия социализъм - някакви общи приказки, скрити зад високопарни думи. Ставаше въпрос за фармация все пак.

23

Анонимен

преди 3 месеца

В България има псевдо наука в псевдо университети.

22

Анонимен

преди 3 месеца

Българските деца са неграмотни. Всички го знаем, има и ПИЗА и куп други изследвания, които го доказват. Вместо да инвестираме малко пари (ако държавата изобщо има такива) в началното и основното образование, ние ще пращаме тези неграмотни деца в университети.

21

Анонимен

преди 3 месеца

Таксите да отпаднат, но студентите да са длъжни да работят поне 10 години в България след завършването, а докторантите поне 15 години.

20

Анонимен

преди 3 месеца

Бълваме висшисти, а смачкваме селското стопанство.Жалък свят.

19

Анонимен

преди 3 месеца

Кабинетът лъже, образованието няма да е безплатно. Бачкаторите ще плащат на тези, които уж се учат. А мотивацията на учащите дали ще се увеличи, след като не дават никакви пари за това учение?

18

Анонимен

преди 3 месеца

България е на едно от последните места в Европа по брой на студенти, докторанти и професори на човек от населението.

17

Анонимен

преди 3 месеца

В целия свят имаме май много професори и доценти възможно е повече от Русия ,много учени държава смях в залата, учени учени но и най бедните в ЕС може и в Африка а ПП герба и ДПС ни баламосват

16

Анонимен

преди 3 месеца

Ами заплаща се на калпак! И има минимум на студенти под който на преподавателите не се дава пълно заплащане а съответно специалността трябва да се закрие. Това обаче не се прави а се свалят критериите за преминаване. По този начин се пазят студентите и университетът си получава парите. Това качество на обучението или педагогични правила никой не го гледа. Печатници на дипломи, като започнем от най-големите например ТУ-София.

15

Анонимен

преди 3 месеца

По - противно нещо от ВУЗ е само някоя телевизия.Губене на време и нерви за едното нищо.

14

Анонимен

преди 3 месеца

Направо им давайте дипломите ей така!

13

Анонимен

преди 3 месеца

Тотална глупост.

12

Анонимен

преди 3 месеца

Нека! Ама така и преподавателите да изискват повече! Всеки да влиза, но не всеки да излиза - само най-добрите! Не може в Германия от 500 човека в 1 курс, едва само 50 човека да завършват, а в Българските университети 200 човека приемат и 400 излизат?! Какво е тва?!