10

Най-голямата беда

преди 3 месеца

в сферата на нашето днешно висше образование е прекалено големият брой ВУЗ-ове, създадени само за да получават пари от няколко места отделни хора, наречени "хвърковати чети", защото обикалят България, за да четат едни и същи остарели лекции на по няколко места. Другият също толкова пагубен проблем е това, че с пари от бюджета се спонсорират частни ВУЗ-ове. Такова нещо няма в никоя стабилна държава, а тук ограбват данъкоплатците за да облагодетелстват връзкарите в науката и образованието.

9

Мъже-преподавтели

преди 3 месеца

наистина се съгласяваха да изпитват някои от по-засуканите студентки в приемния си час. Всяка такава мома успешно си взимаше изпита, не знам точно как. В самия край на соца, във Философския факултет имаше скандал, който беше успешно заметен под килима. Някой беше наковладил определени преподаватели, че нанасят оценки на чуждестранни студенти, които не са си ходили на лекции, нито са идвали да ги изпитват. Но правили щедри подаръци, а един доцент дори гостувал на Лазурния бряг, във Франция.

8

Анонимен

преди 3 месеца

Няма смисъл да припомняме за дебелите професорски щерки и племенници, които почти никога не се явяваха на изпит в дните, когато се явява тяхната група. Оправдаваха се с това, че вече имали късогледство, получавали очни кръвоизливи от много четене и затова им разрешавали да си взимат изпитите след като се уговорят със съответния преподавател да ги изпита в приемния си час. За такива на майтап казваха, че си взимат изпита по телефона и после преподавателят им нанася отлична оценка в Главната книга

7

Продължение 2

преди 3 месеца

... се оказа студент по специалността "Международни икономически отношения". Как стана това, бе? Той каза, че е подал молба до ректора и го прехвърлили. Не ми се вярва ректорът да е удовлетворявал такива молби всяка година, подавани от какъв да е студент. За моя съученик знам чий племенник беше - на един от първите хора в държавата.

6

Продължение 1

преди 3 месеца

...и ако те приемат отново, тогава ти признават изпитите, които вече си взел. Да, ама имаше една мома, която завърши успешно първи курс в специалност "Педагогика" и през следващата учебна година се оказа студентка в специалността "Право" без да е напускала университета и без да се е явявала на кандидат-студентски изпит за специалност "Право". Не знам как ставаха такива фокуси. Но от нашата гимназия имаше един, който влезе във ВИИ "К. Маркс" специалност "Счетоводна отчетнос" и след първи курс се

5

Ха ха

преди 3 месеца

Това да не е от днес? Познавам двама, които още през соца, не знам по какъв начин още през първия семестър бяха прехвърлени от МЕИ (така се казваше тогава ТУ) в СУ, специалност бълг.филология. В самия СУ, ако учиш в един факултет, но искаш да се преместиш в друг, трябваше да се отпишеш като студент и да се явиш на кандидат-студентски изпит. Ако не ти стигне балът, не можеш да си възстановиш студентските права във факултета, който си напуснал. Трябва следващата година да кандидатстваш отново и...

4

До МОН

преди 3 месеца

МОН да направи гореща линия за нарушения и злоупотреби в университетите. Да не се правят, че всичко е наред. Да се проверява учебния процес внезапно, а не да се пращат разни акредитатори на гостуване с почерпчици. Да се проверяват всички разходи. Да се проверяват и парите за хранене на студентите, които се дават от държавата. Ял ли е Пешо на стола или не? Да има единни държавни изпити за всички студенти и още много има за проверяване и правене.

3

Инженер-юрист

преди 3 месеца

А в кой университет не се допускат посочените нарушения? Образованието в момента е търговска стока в България.

2

анализатор

преди 3 месеца

Какъв университет,най обикновен ПУЦ!Да се обезсилят дипломите на това фалшиво учебно заведение.От предучилищнааи начална педагогика,се роди ПУЦ.Само дето не даваше дипломи за космонавти.

1

Пеевски

преди 3 месеца

Опааа...май закъсах с дипломата...