46

АНОНИМЕН 2

преди 6 месеца

До Анонимен ДА АМА ТОВА СИ Е САМАТА ИСТИНА ! ИЗГЛЕЖДА БОЛИ!

45

Някой

преди 6 месеца

Ако знаят,че ще бъдат съдени,няма да изоставят никой.

44

Анонимен

преди 6 месеца

Ей,тоя сайт не може да върви от реклами!По темата:Лошо възпитание,дами и господа!По тая болезнена тема не се говори, никъде,за Халкидики -Малкдики може за Фор евъ Янг може! Когато у нас е имало семейни ценности имало страх и уважение към Бога и родителите,нямало е такива ситуации,знаело се кой кого да уважава и гледа! Тогава в къщите е било патриархат,а не като сега масово матриархат или още по-лошото, нищо,всеки прави, каквото си иска.Това е и една от причините за демографската криза у нас!

43

Христо Христов

преди 6 месеца

Евроанлантически ценности.

42

Анонимен

преди 6 месеца

И за капак близките им ги мятат по болници и домове. Само не ми измествай темата към миналото, щото тук коментираме други неща, въртенето и сученето към прехода не помага, а разводнява и дразни. А ако нямаш какво да кажеш, просто си замълчи.

41

Анонимен

преди 6 месеца

40 А какви са комунистическите ценности? Обраха, изклаха и прогониха стотици хиляди некомунисти. Поколението на родителите на доживелите края на мракобисния комунизъм, работиха ангария за държавата, с мизерни заплати и пенсии. След което бяха повторно, обрани, от същите тези комунисти, които за една нощ станаха социалисти и приватизираха, т.е. разграбиха, държавата при Костов.

40

Анонимен

преди 6 месеца

Нормално е човек да прави всичко възможно за доброто на близките си. Нормално е да има обич между тях.

39

Либерал Демократ

преди 6 месеца

Такива са евроатлантическите ценности!

38

Анонимен

преди 6 месеца

Като изследваш различни обичаи и ги даваш за пример, карай наред.

37

Анонимен

преди 6 месеца

До Анонимен 38 - В основата на традицията "харакири" са някои представи за морал и достойнство, специфични за средновековната японска етика. Има хора, които и днес спазват тази традиция. Не ми е ясно защо мислиш, че някои от пишещите тук трябва да изследват този аспект на японската култура :)

36

Анонимен

преди 6 месеца

До 33: В Япония имат и традиции в харакирито, такива като тебе могат да проучат и тоя въпрос.

35

Анонимен

преди 6 месеца

До Хахаха: Така и не ми отговори как точно ще се подсигуриш. За мен стана ясно, че си трольо, иначе нямаше да си като латерна - едно и също. Предложих ти като ти е толкова трудно, още отсега да се запишеш за старчески дом и проблемите ти отрано ще се решат - просто и ясно. Ако ти е мъчно, че си се родил и не са те питали - въпросът е още по-лесно решим, варианти много да поправиш тая грешка.

34

Диана

преди 6 месеца

До до 36 Бездомни хора има дори в най-богатите страни, но знаеш ли?! там ги регистрират, получават доста над минималната заплата помощи...Много често такива хора са психично болни и имат нужда от медицинска помощ, но докато не вредят на обществото не ги закачат..Не е твоя работа да се грижиш за такъв човек-отношението ти само ги унижава, макар че понякога помага..Но...Нямаме държава!..БСП и СИЕ ВЪН ОТ ПОЛИТИКАТА!

33

Преди време съобщиха

преди 6 месеца

за препълнените морги. За да си спестят разходите за погребение, някои не идвали да приберат тленните останки на близките си, ако те са починали в здравно заведение. Поставяше се въпросът да се промени законът, за да се предава тялото за служебно погребение, ако в определен срок близките не дойдат да го вземат.Онзи "Обекивен", който пише по-долу и дава за пример ромите, дали има представа, че повечето от тези случаи са именно от ромските среди? Свикнаха данъкоплатците плащат за всичко вместо тях

32

до 36

преди 6 месеца

Питах и опитах какво ли не, но жената казва само благодаря не. Странни са ми хора като тебе - много знаете и сте нагли и злобни. Все давате идеи, накрая няма кой да закара майките ви на лекар и да ги прибере и ви пишат по статиите.

31

Анонимен

преди 6 месеца

До Анонимен 31 - Пишеш наизуст, без да знаеш обичаите на много народи по света. В Япония дори и днес в някои случаи прилагат древната традиция на семейства, които по финансови причини не могат да се грижат за старците си. Синът завежда или дори отнася на гръб стария родител далеч в планината, оставя му малко храна и го зарязва да yмpe там. За такива случаи съобщиха медиите преди няколко години, след голямото цунами. Ескимосите също имат подобен обичай, те пък оставят стареца сам в тундрата.

30

Диана

преди 6 месеца

До Анонимен31 В третия свят хората не са свободни! там следват стриктно инструкциите на религията им - ако останат сами на себе си ще станат много по-зле от нас,защото нямат своя култура, апривнесена,срещу която ще се опълчат без съмнение!Ние сме избрали свободата, но има много още да се учим как да живеем за да сме наистина щастливи и успешни хора..Освен това, религията не е никак за пренебрегване - въпреки остарелите си форми, тя е носител на много дълбоки познания за нас и за света наоколо

29

Анонимен

преди 6 месеца

... за да учи в колеж и никога повече не се връща, освен от време навреме за някой празник. Родителят още преди да се пенсионира си е избрал старчески дом, ако не е достатъчно заможен за да си уреди кой да се грижи за него срещу заплащане. Ако не са богати, често пъти се случва да завещаят единствената си собственост - еднофамилния си скромен дом, на старческия дом, в който са доживели дните си. Децата не протестират, защото там това е в реда на нещата. Тук сме по-привързани към родителите си.

28

Анонимен

преди 6 месеца

До 33, ами приберете я у вас. Ето, лошо било да бъде настанена в дом. Лошо е на улицата.... вземете я у вас. Сигурно това е етично и милосърдно. Що седите със скъсано сърце. Действайте!

27

До Обективен

преди 6 месеца

Щуротии пишеш. Българите се грижат за близките си. Единици са тези, които изоставят някой роднина и това в повечето случаи става, когато родственикът не е по права, а по съребрена линия и не ги свързват кой знае какви близки отношения. Явно нямаш представа какво е на Запад, та даваш за пример ромските гета, където в едностайна къщурка живеят по 10-12 човека или турските села, където хората са си построили къщи за по 2-3 поколения да живеят заедно. На Запад детето изхвръква от дома за да учи в