32

Анонимен

преди 11 месеца

До Анонимен 44. Да нямате наследство от милиарди, вървете проверете и елате пак да ни обадите, че ни е много важно.

31

Статията

преди 11 месеца

е написана тенденциозно. Проучването е на американска фондация. Всеки народ си има специфични особености и не е нуждо всички да са еднакви, и навсякъде по света да е едно и също. Всеки модел на живот си има и плюсове, и минуси. Това се отнася за всяка сфера от живота на човек, не само във финансовата...Като цяло ненужна статия....

30

Анонимен

преди 11 месеца

До 42 Просто тук всички четем само заглавията.

29

Анонимен

преди 11 месеца

Пфф... Какво пораснало дете на 30, бе?! На 30 си купих втората вила в планински курорт... С жена ми вече бяхме купили и изплатили 2 апартамента и почти- 1 къща. Имахме дете на почти 2. Още от 19-годишни сме абсолютно самостоятелни и работещи, въпреки че имаме наследства за милиони под формата на жилища от баби, лели, майки, татковци. Никога никаква помощ не сме искали, даже помагаме на родителите си, защото те живеят с не много пари и трудно.

28

Анонимен

преди 11 месеца

До Ано. Тя дълбае в друга посока, но функционално и финансово грамотните шарани у форумето захапаха голата кукичка.

27

Ано

преди 11 месеца

Тази е много зле бе

26

Анонимен

преди 11 месеца

Щото вместо да ги научат в училище на нещо полезно като финасова грамотност, те са им измислили някакъв предмет "Гражданско образование" и им пълнят главите с политиката на ЕС, парламента им, политиците им, всякакви щуротии свързани с ЕС и вече децата знаят за политиката на ЕС повече, отколкото за българската политика. А за финансова грамотност не остава време, защото им трябват роби с промити мозъци вярващи във величието на ЕС, а не финансово грамотни хора.

25

Анонимен

преди 11 месеца

Брадчеди, не е възможно да познавате основно и задълбочено повече от 20-30 души, което е заложено още от сътворението на човека. И на тая база да ми правите генерални заключения е меко казано неумно.

24

Анонимен

преди 11 месеца

До До 25. Нали не го взема произволно, а чрез договор с тоя който го финансира. Много познаваш пък ти всички студенти на света.

23

До 25

преди 11 месеца

Окей- студентски кредит го наречи. Всеки втори студент из ЕС го взима. И започва да го връща след като има над определен доход. Инвестиция в бъдещето.

22

Анонимен

преди 11 месеца

Прави вчепетление под статията се изказват основно финансово грамотни, според които всички останали не са.

21

Пичагов

преди 11 месеца

На детето му давам всеки ден по 50 кинта да харчи. Много ли са малко ли са , не знам. Грамотно ли е финансово също не знам, но щом ги усвоява трябва да е грамотно нали?

20

Нео

преди 11 месеца

За съжаление не са само финансово неграмотни!

19

Анонимен

преди 11 месеца

Те да бяха само финансово неграмотни, с мед да ги намаже човек! Две изречения не могат да напишат правилно, вие ги изпитвате за финансова грамотност..

18

Анонимен

преди 11 месеца

До до 6 Не, да харчиш повече, отколкото имаш се нарича кредит, който ще трябва да връщаш. А дали за инвестиция или за друго ще го харчиш е отделен въпрос. Е, има и друг вариант при който харчиш повече, отколкото имаш, но за целта трябва да откраднеш.

17

Анонимен

преди 11 месеца

До 22, еми като си прав... прав си! За съжаление са доста над критичната маса, която може да се неутрализира дори от 24 000 души печелещи над 121 000 на година.

16

Анонимен

преди 11 месеца

Много просто. Родителите им са финансово неграмотни. И въобще са неграмотни. Най-вече тия ай ти ли са, какви са там.......

15

до 21

преди 11 месеца

80% не могат да свържат двата края, защото освен финансово неграмотни, са функционално неграмотни, че да не кажа неграмотни.

14

Хахахахахахахахахаха

преди 11 месеца

Децата? Българинът е финансово неграмотен! 80% не могат да свържат двата края! По-голяма финансова неграмотност от това ... здраве му кажи!

13

Анонимен

преди 11 месеца

Гледам ги около мен как си възпитават децата - първо като малки не им дават пари, щото видиш ли са малки и да не объркат нещо сакън да не изгубят някое левче, после след около втори клас решават, че вече са големи и трябва да са самостоятелни и започват да им дават повече пари от нужното за деня, децата пък започват да харчат безконтролно и за всякакви щуротии, с които да се перчат пред другите. Така свикват, че трябват кинти, за да са интересни и ето ти основите на финансовата неграмотност.