21

Анонимен

преди 4 години

До Анонимен 23Значи, децата и внуците на онези, които преди 40-50 години са влизали в университета "по червения килим" и безгрижно подсвирквайки си, за разлика от онези, които са си спуквали гьона от учене, а после, след като завършат с отличен успех, са ставали подчинени на привилегированите си състуденти-тройкаджии.

20

Анонимен

преди 4 години

До Анонимен 20В България има желаещи да следват, но ВУЗ искат високи такси и те се отказават.

19

Анонимен

преди 4 години

До Анонимен 20ВУЗ набират платено от чужбина, защото няма деца в бг.

18

Анонимен

преди 4 години

При 52 000 абитуриенти 10 000 отиват в чужбина, 20 000 са абсолютни ***, 10 000 могат да четат и пишат и би могло да бъдат научени на някакъв занаят. Та остават едни 10 -12 000 за които има 56 000 места за първокурсници във ВУЗ-овете....

17

Анонимен

преди 4 години

Платеното обучение не трябва да е ограничено. Който иска да учи - да си плаща. Виж, за държавно субсидираните - съм съгласен. Лимит трябва да има. И да се състезават. Яко. За слаби резултати - да губят стипендията и да връщат платеното до момента от държавата за тяхното обучение.

16

До 14

преди 4 години

А ти се постарай ,да завършиш средното!!!

15

Анонимен

преди 4 години

В ръцете на тези випуски днес е цялото ни правосъдие. Направи си изводите.

14

Пак до 13

преди 4 години

Направи сметка за какво става въпрос, като имаш предвид, че по онова време във всеки випуск от тази специалност се приемаха по 200-240 човека, а после чак до края на първия семестър идваха нови "дописани", т.е. такива, на които не е стигнал балът да се класират, но после са намерили връзки и въз основа на някакви "съображения" ректорът или деканът са им уредили да бъдат записани за студенти.Сред всички тези младежи с привилегии сигурно е имало по някой и друг кадърен и съвестен, но останалите..

13

До Анонимен 13

преди 4 години

Преди близо 40 г. се случи в специалността "Право" в СУ по параграф "На общо основание" да бъде приет само един-единствен студент. "На общо основание" означаваше, че лицето кандидатства само въз основа на бала, образуван от оценките от дипломата за средно образование и тези от приемните изпити.С други думи, всички останали новоприети по тази специалност са станали студенти благодарение на правото им да ползват някакво предимство /деца на служители на МВР, на "активни борци" и т.н./.

12

Анонимен

преди 4 години

Като няма работни места и заплати най- лесно е да няма учени хора за да останат на ГЕРб на власт. *** народ лесно се дои.

11

Анонимен

преди 4 години

До Излишни факултети СУНай-голямата корупция е в юридическите факултети. То не са някакви критерии за регулирана професия и събират огромни такси и са най-умните не само в България а в целия свят с някакви световни изпити по история.

10

До До 9

преди 4 години

"... големият проблем в Бг е, че много хора са назад с мисленето 30 г." - казваш голяма истина.Но *** в БАН да видиш що е това закостенялост, мързел, незнание и патологично високо самочувствие. Там също във всеки институт има по някой читав, на когото останалите с дружни усилия подлагат динени кори. В повечето случаи, мисленето, знанията и умонастроенията са не с 30, а поне с 50 години назад. Преписват от по няколко остарели съветски учебника или монографии, по които са учили навремето.

9

Отговор

преди 4 години

Съгласен съм,донякъдеВсеки университет има и читави кадри

8

до 9

преди 4 години

Така ми казваха и на мене, но момчето ми вдигна печалбата на фирмата за 3г двойно. Амбициозен младеж, каза че които иска да научи нещо в НБУ е по добре от СУ. Имали са и някакви разменни програми та е ходил и в чужбина, по иновативни учебни материали и т.н. Все тая само казвам моя опит какъв е. Много съм видял и големия проблем в Бг, е че много хора са назад с мисленето 30г. Също така високото самочувствие много пречи, а тия университети го напомпват с въздух. Бих се радвал ако нещо се промени

7

Анонимен

преди 4 години

Точно в нбу пък е пълно с хора,коита не стават за нищо.Там плащаш и вземаш диплома.

6

бизнесмен

преди 4 години

Най лошите ми служители са от СУ, след това от УНСС. Идват с голямо самочувствие а знанията им остарели никакво самостоятелно мислене, развитие нула. Имам хора със средно образование, будни желаещи да научат нещо, вече задминали тия "вишисти" Естествено не винаги е така. Трябва сериозна реформа, рабта с бизнеса, от какви кадри има нужда и т.н.Ама професорите като са учили по съветски модел и са им дали титлите според мазненето, няма как да стане. Мениджъра ми е от НБУ, прекъснал в СУ изостанали

5

Анонимен

преди 4 години

Има около 50 000 завършващи средно тази година, а местата за студенти са 54 000! Браво за далновидната политика на МОН. Всеки завършващ с висше, а някои и с по две!

4

До 2

преди 4 години

То за да мият чинии в чужбина не им трябва висше.

3

Бубето

преди 4 години

СУ "Св. Климент Охридски" е единственият български университет в първите 1000 в света.

2

Излишни факултети СУ

преди 4 години

Факултет по класически и нови филологии заедно с Центъра за Източни езици и културиФакултет славянски филологииФакултет по Образование и ИзкуствоФилософски факултетБогословски факултетСтопански факултетМедицински факултетФакултет по журналистика и масова дезинформация