16

Анонимен

преди 4 години

Българина по принцип си е алчен и завистлив,а за българския търговец неееем думии!

15

Анонимен

преди 4 години

Ами все пак живеем в пазарна икономика,българските пройзводители има още много да се учат.Винаги се печели от оборот,а не от високи надценки!

14

Анонимен

преди 4 години

българския търговец няма срам, как може да продава нещо над десет пъти по скъпо отколкото го купува? Купува на 60 ст, а продава на 6 лева, хайде днеска по някое време купил някое кило и на един лев, но на един лев да го взима 6-7 лева на пазара пак е 700 процента надценка? не се цели печалба от оборот, а от съдиране на кожи, пък останалото да се скапва и да се хвърля. И да беше само за черешите така... то за това и за почивка вече бягаме в чужбина.

13

До 6

преди 4 години

"Какво значи подбиха пазара?" Тъй като субсидиите в Гърция са между 2 и 3 пъти по-големи от тези в България, те са достатъчни за да покрият всички разходи на гръцкия производител. Така че това което продаде е чиста печалба. За да получи субсидията гърка трябва да доказва количества. Така че продава субсидираната череша под пазарната й стойност което се нарича дъмпинг и е забранено от закона. Тоест подбива цената

12

смешници

преди 4 години

За 7 лв. български череши ще си купя гръцки с бутилка узо.

11

Анонимен

преди 4 години

Българските производители да гледат от гръцките, да мислят, а не само да се вайкат и да лаят. Аз съм IT специалист, но имам наследствени земи, които произвеждат зеленчуци и плодове. Многократно съм писал- кандидатствах по европейски проект, помогнах и на месни хора в селото, в които са моите земи да кандидатстват и те, и продаваме директно по редица сайтове за био храни. С никакви прекупвачи не се занимаваме и такива не ни интересуват. Ама българският производител е статичен, линеен и мързелив.

10

Анонимен

преди 4 години

Това е добре за клиентите - те могат да купуват по-качествеана стока, която е и по-евтина. Няма нищо лошо в това всички да се конкурират на пазара.

9

бай Ламби

преди 4 години

Не знам тия на снимката гръцки ли са, норвежки ли са, кви са ама кът ги гледам на жива вишна ми мязат.Няма ка да не са киселички.

8

Анонимен

преди 4 години

За производителите 50 стотинки;За крайния клиент 5 лв./кг.;ГЕРБавите да кажат в чии джоб отива разликата.

7

Анонимен

преди 4 години

Русия изнася селскостопанска продукция за $25 700 000 000.Когато почна да си купувам череши от Просия, значи орбитата на Земята ще се е изместила. Тия освен долнокачествени картофи, моркови, капуста и грах имат ли?

6

Анонимен

преди 4 години

Какво значи подбиха пазара?Пазарът си е наред, никой никого не може да накара да плаща повече.

5

Кривондел

преди 4 години

Няма по-хубава череша от кюстендилската - в цял свят!Дай Боже да започне и износ за Европа, производителите заслужават много повече от тия 50 стотинки - да са живи и здрави, че ни хранят с труда си!

4

Анонимен

преди 4 години

3, може би се шегуваш, но не е изключено да говориш сериозно. Русия изнася селскостопанска продукция за $25 700 000 000.

3

Анонимен

преди 4 години

Аз пък си купих руски, и много ми харесаха.

2

Анонимен

преди 4 години

Аз нямам отношение към икономиката като към наука, но моля да ми кажете, кой нормален търговец в средата на юни продава черешите по 4-5 лв за кг. и очаква, че хората ще се наредят на опашка, за да му ги купят?

1

Анонимен

преди 4 години

В неделя бях в Кюстендил купих си череши едри черни и сладки като мед на 2.50 за кг. Гръцките са това което виждате на снимката кисело сладки като вишни. Най хубавите череши са Кюстендилските.