12

ХИМИК

преди 7 години

Временният министър е ХИМИК :)) Кандидат-студентите не искат да учат химия във ВУЗ. Не искат да учат и математика във ВУЗ. Но това няма значение! Министърът иска да напълни специалност "Математика" т.е "Химия" :)) Затова ще намали бройките за търсените специалности и ще увеличи приема за химия. АЛО!!! Търсене-предлагане????

11

ВИСШЕ БАНИЧКА

преди 7 години

Една баничка струва 2 лева,една диплома в СУ 1000 ,а една в НБУ 10 000 ......Всичко е консумация и докато е бизнес и далавера няма оправяне.

10

Анонимен

преди 7 години

До АмериканДонякъде си прав, но не и за филолозите. Нужни са учители по граматика и литература, преподаватели по чужди езици и преводачи, коректори и литературни редактори в издателствата и в редакциите на периодичните издания - всичката тази работа я вършат филолози.

9

До 4

преди 7 години

До Тотална липса на идеНо ОСЕМ други наши състуденти, от посредствените, станаха редовни докторанти! За повечето от тях знаем, че са връзкари, а за останалите лично аз съм наясно, че дори тройките и четворките им нямат покритие със знания. Или са си взели тези изпити на късмет, или с връзки. За тях обаче имаше докторантски стипендии и научни ръководители, после ги назначиха в БАН, а отличниците писаха дисертации сами, за сметка на свободното си време!Чак "цвета на нацията" тези в БАН не са!

8

Американ

преди 7 години

Психология, социология, филология...логия... как очаквате тези да си намират работа 100%? Че то няма как и 30% да си намерят такава, тези специалности са почти ненужни в живота..

7

До 4

преди 7 години

До Тотална липса на идеЧак пък "цветът на нацията" ...От всички мои състуденти, които завършиха висше образование с общ успех над (5.50), повече от половината кандидатстваха за редовни докторантури в институти на БАН, но само един спечели такъв конкурс.Обаче дядо му е бил директор на същия институт още преди промените. От онези, които не се класираха, трима направиха свободни докторантури към БАН, но постъпиха на работа в университета, в БАН не ги взеха.Но, за твое сведение - продължавам...

6

край

преди 7 години

Юридическите факултети на университетите в Симитли и Червен бяг са против реформата. Факултета от Твърдица е съгласен.

5

BOC

преди 7 години

МОН и цялата държава да обмислят как да премахнат частните ВУЗ-ове, които са създадени някой да печели много пари, а не за да обучават висши кадри!!!51, ПЕТДЕСЕТ И ЕДИН ВУЗ-а има в Бг и се приема "куцо и сакато", само за да се дои, ДА СЕ ЦОЦА от държавата!!!Ниво на образование НУЛА!!!

4

До 5 :)

преди 7 години

Да им спрат стипендиите тогава :) Ако искаме да дръпнем напред, трябва да се инвестира. Та ако искаме например да имаме образование ти какво предлагаш да намалим заплатите на учителите, т.к. не си вършат работата? Аз пък смятам, че първо работодателят дава пари и едновременно с това иска работа. А не обратното, ти първо свърши една прекрасна работа, а после аз ще ти вдигна заплатата. Не става. Ако има конкуренция няма да има скатавки

3

Тотална липса на иде

преди 7 години

Види се, че и новото ръководство на МОН няма идеи. Проблемът е в заплащането след университета. Няма как да искате един специалист да се реализира като се скъса да учи, а накрая му предлагат 500 лева заплата. Министърът да каже какво мисли за стипендиите на докторантите? Те получават 450 лева. Цветът на нацията, получава по-малко от чистач на тоалетна.

2

А останалите 30%?

преди 7 години

Ще учат ей така, за разкош!Няма лошо, ако са богати наследници или момичета, които искат да се омъжат и да не работят, а да си гледат домакинството. Но едва ли всички са такива.За реализацията на поне една част от студентите нека поема грижа държавата и фирмите, които биха ги назначили на работа. За целта може да се прави класиране по успех още след завършването на първи курс и ясно да се каже, че ако до края на следването поддържат успех минимум мн.добър (5), ще имат гарантирано назначение.

1

Анонимен

преди 7 години

И кой ще учи в тези вузове. Само след 5 години....ти да видиш.