86

Мария

преди 7 години

Този коментар е за случая с линейката....извинете!

85

Мария

преди 7 години

Утре това може да си ти!Твоето дете...мъж...майка...баща...приятел...Мили ми доктори, не забравяйте това! Ако ви липсва човечност, сменете професията! Ако ви е много стреса и малко парите, сменете професията...За да си лекар трябва повече..не е за всеки!!!

84

Анонимен

преди 7 години

Много са гледали Fine living и галериите на "тялото.бг"При соца си имаше и стандаргни мебели за панелки.Сега продават някакви огромни дивани и хората си събарят стените , за да ги намъкнат в малките си стаички

83

Анонимен

преди 7 години

В Свищов паднаха панелни сгради. Блъф е тяхната гъвкавост при малките по площ допирна точки. За заверките да не говоря

82

Анонимен

преди 7 години

В Свищов паднаха панелни сгради. Блъф е тяхната гъвкавост при малките по площ допирна точки. За заверките да не говоря

81

Анонимен

преди 7 години

До Анонимен 101Панелката е така изчислена, че да реагира на земетръс грубо казано като метален кафез. По същество те са по-леки. Ако заварките са изпълнени като хората, не би следвало да има проблем. Проблемът настава на две места - ако заварките са корозирали и/или ако някой гений е решил да кърти панела, щото не го кефи. Първото може да бъде разбрано и премахнато като заплаха с обследване на заварките, отстраняване на дефекти при налични и чак след това кадърна изолация. За второто обаче...

80

Опалянката

преди 7 години

И ако къртилите живеят в чужбина ще е веселба !Купуват малки жилища пък искат палати

79

Анонимен

преди 7 години

Панелка и ЕПК и Пк реагират различно на сеизмични колебания. Панелката ги поема пластично, затова се счита че с най-висока сеизмична издържливост. ЕПК разчита на монолитната си здравина. ПК и тухлените със железобетонни колони имат почти еднотипна реакция на земетръс.

78

Анонимен

преди 7 години

До жониПич, дано да е така, както казваш, защото сме в земетръсна зона и като си помисля колко народ живее в панелки, страх ме хваща. Дано наистина да са здрави.

77

Анонимен

преди 7 години

Наредба 2 към ЗУТ е от 2003 г. Там са минималните гар.срокове. Те са различни за конструкция и инсталации. Конструкцията е градежът. Напиши в търсачката горното и чети. Това далеч не пречи строителя да дава и по-високи срокове. В наредбата са минимумите.

76

жони

преди 7 години

От дедака, който е бил трудовак едно време, знам че тогава не са били толкова големи специалисти и за да е сигурна работата, панелките са ги строили без да пестят "матрял" - да има! Може да са криви и грозни, ама доста зор трябва, че да ги бутнеш, за разлика от новото строителство, където всеки гледа да те набута от към материали и труд.

75

калинкс

преди 7 години

Влади Калинов е голям тарикат. До кога ще го държат на тази длъжност. Безотговорен е!

74

До 94 от 88

преди 7 години

Ти ме озадачи.Нали викахме и хора от общината, и вещите лица също разбраха, че трябва да се съобразят с гаранционния срок, който е 5 г. според нашите документи. Добре си спомням, че за това стана въпрос и пред онова вещо лице, което се назначава от съда след завеждането на дело - това се случи през 2011 г.Да не би след това да е приета нова наредба за 10 г. гаранция?Поправките на дефектите, които строителят направи през първите 5 г.,бяха само за няколко хиляди лева,за другите отказа,та се съдим

73

Анонимен

преди 7 години

стр.инж. Страх ме фаща като чета и слушам такива като теб!!!! Ти даже нормативната база не я знаеш... Съгласно наредна 2 към ЗУТ мин.гар.срок на конструкцията е 10г.

72

До 92

преди 7 години

Ти хубаво съветваш, но при нас един умник реши да си разширява мансардата, та да пусне там наематели. Разширил я за сметка на стрехата, като за целта разбил бетонният пояс, който носи покрива. Това, разбира се, не е узаконено. Питахме архитект, каза ни, че е много опасно, защото при земетресение можел да рухне покривът.Не знам какво ще правим и дали може да се възстанови този бетонен пояс?

71

стр.инж.

преди 7 години

Гаранцията за ново строителство в България винаги е била 5 години.Същото е и тук в Германия.Поправките в този период са за сметка на банков депозит в размер 5% от стойността на обекта. А изхвърляния от рода на 20-50 години са приказки на маса. Гарантира този,който те осигурява с парично обезщетение.Другите са "башмайстори".

70

Анонимен

преди 7 години

88, съгласно една от многото наредби към ЗУТ, гар.срок на конструкцията е поне 10 години... На новото строителство.

69

До Й - продължение

преди 7 години

Другият селянин, и той искал голяма кухня, поради което избра най-хубавата, голяма стая, събори стената между нея и банята и си направи една наистина много голяма кухня.И се хвали,"Е, сега сложихме в кухнята и голЕма маса, та като дойдат гости, да се наредят около софрата.Сложихме и легло, да има къде да си полегнеш, докато гледаш телевизия.Защо са ми две бани У един апартамент, бре?" И карат така - живеят само в кухните, другите стаи са им наредени като за изложба, да ги показват и да се хвалят

68

Анонимен

преди 7 години

Граждани! като къртите стена в панелката, за да усвоите балкон, НИКОГА не премахвайте хоризонталния трегер над отвора!!!! Инак скоро ще се завърнете там, откъдето сте дошли. И то ако имате късмет.

67

Ха-ха!

преди 7 години

До й"Не е балон, да го надуеш", правилно казваш, но *** си е ***.Нали гледам какво направиха едни селяни, случайно попаднали в София преди доста време и придобили малка съборетина.Излязоха хитри, намериха връзкар за съкооператор и на мястото на съборетината изникна чудесна жил.сграда, в която селяните имат 5-стайни апартаменти с 2 балкона, всеки от които е дълъг по 6 метра! И знаеш ли какво направиха? Единият си остъкли балкона,не му харесвало съчетанието "малка кухня и голяма трапезария"