83

Mama

преди 9 години

Абе, хора, вие направо не сте наред. Аз раждах моя син в Тина Киркова. В стаята бяхме осем родилки. Я си представете осем родилки с осем ревящи бебета! Толкова ли сте се удавили в проблемите си, че не разсъждавате трезво? Когато бебетата са заедно, се гледат и наблюдават по-лесно (предвид условията в болниците). Повечето от ругаещите тук не плащат здравни осигуровки и само им се ще да получават нещо "от държавата". Ами, такива са условията! Слезте на земята или емигрирайте. Това е!

82

в чужбина

преди 9 години

В чужбина на другия ден изписват , тука след два дена показват бебето на майката.

81

Анонимен

преди 9 години

Вече малко се прекалява с това.Ако искат директо да позволяват на майките сами да си изродят бебетата.

80

Mариана

преди 9 години

бебетата в Дупница отдавна са при майките си и това е практика от 2003 година майката е спокойна и доволна от това .Наказанието за тая гавра с невинното бебе е малка психопати нямат работа в родиноото

79

G

преди 9 години

След раждането си бебетата абсолютно трябва да са до майките си. Всички измервания и претегляния стават непосредствено до майката. Ако майката има нужда от помощ с храненето - то също става до нея и при нея.

78

ани

преди 9 години

По-грозно от т.нар "нормално" раждане няма. Мъжете не трябва да присъстват, защото стресът ще доведе до детеродна неспособност за дълго.

77

Ани

преди 9 години

По-грозно от т.нар. "нормално" раждане няма. Мъжете не трябва да присъстват, но трабва да се контролира ситуацията.

76

Галина

преди 9 години

До ПетяНа Запад не се отделя детето от майката, казвам го от личен опит. За преглед - педиатърът идваше в стаята, където бяхме с бебето!

75

Мама Надя

преди 9 години

Това с отделянето на бебетата от майките е практика от времената на социализма. Явно в България те все още не са отминали в болниците, то и мебелите и оборудването са от тогава, най-вече в по-провинциалните държавни болници. Родих и двете си деца в чужбина и те не бяха отделени от мен за миг.При изследвания съм ходила с бебетата, иначе сигурно щеше да чакат таткото, но не биха позволили да изпуснеш детето си от поглед. И не биха хранили детето ти с адаптирано мляко, ако кърмиш. Така трябва да е!

74

Петя

преди 9 години

Раждах 2009 т Св. София (Тина Киркова). Моето детенце беше взето за 12 часа, докато се възстановя и от там нататък я взимаха за 2 часа на ден да се прегледа. Всички *** едновремено давахме децата и после ди ги взимахме. Не съм почуствала натоварване от този факт.

73

Гергана

преди 9 години

Не! Невинаги най-доброто решение е детето да е при майката след раждането. Причините за това могат да бъдат хиляди. Най-добре знаят педиатрите. В моя случай детето ми изглеждаше чудесно в минутите след раждането. В последствие се оказа, че е роден с вирусна инфекция, последва лечение и т.н. Питам се, ако това дете беше при мен в стаята и следващият му преглед беше едва 8 часа по-късно на визитация, какво щеше да се случи? Трябва да бъдат регламентирани условията на труд

72

Алекс

преди 9 години

Родих в Испания със секцио. Бебето го оправиха още докато бях на операционната, след това ми го показаха и го изнесоха на баща му, който чакаше пред залата. Не е отделяно и за секунда от познат човек. Във всички болници в България трябва да се наложи тази практика. Никой не знае по-добре от родителите, какво е нужно за детето им.

71

Мария

преди 9 години

И двете си деца родих в Пловдив и веднага след като ме преместиха в стаята ми ги донесоха.

70

sneja

преди 9 години

Две деца съм родила и двете са били от самото раждане при нен.Според мен и бебето и майката са по спокойни когато са заедно.Секциото естествено предполага бебето да се даде на майката по късно. Дже акушерки,дори и само осем яаса работили трудно биха обгрижили добре около десет бебенца. В света всяко новородено е при майка си,ако си платиш получаваш акушерка за помощ.Да станеш майка боли,но и за да останеш такава боли,от зачеването майката е наясно че започват трудни мигове за нея.

69

мери

преди 9 години

Бебето трябва да е при майката след раждането.Аз родих нормално и трите си деца в Германия,там ти дават детето веднага,освен ако не се налага да е под наблюдение. Сестрите непрекъснато помагат,обгрижват те.След изписването родилката я посещава акушерка у дома,тя следи състоянието на бебето и нейното.

68

ВХ

преди 9 години

Във Франция, секцио или не автоматично ти го дават. 95% от болниците (частни или държавни) в стаята има всичко необходимо за грижите за бебето и майката. Акушерките се занимават почти само с гинекологични грижи (минават 1-2/ден), а отделно има "детегледачки". Можеш да ги повикаш 20 пъти през нощта, никога не направят забележка, защото това им е работата. Ако майката помоли, могат да вземат бебето за няколко часа в дежурната стая. А въпросната акушерка защо е била сама? А шефовете къде са?

67

Ети

преди 9 години

Първо искам да благодаря на Шейново и Втора градска заради които имам две прекрасни деца и при двете имаше проблем. НЕ СЪМ ПЛАТИЛА ЕДНА СТОТИНКА. Първото не беше при мен, водеха ги на 2часа ... така можех да се възстановя и като млада майка казано , честно не всичко ми беше ясно. Второто беше при мен но вече имах опит и не беше проблем за мен /майката до мен с първо дете и беше трудно, добре , че и давах съвети какво да прави/. Аз мисля, че по добре всеки да реши как се чувства......

66

Анелия

преди 9 години

До Анонимен"Бе" то и по-*** коментар от този трудно можеше да направиш!

65

joana.dimitrova.33

преди 9 години

Попринцип акушерките питат дали искаш детето да е при теб.В болницата , в която аз родих ми обясниха ,че има възможност да оставя детето при тях , но ми препоръчаха да си остане при мен, тъй като е много важно за детето да е при майка си . Не мисля ,че някъде биха забранили на майката да си вземе детето, освен ако няма усложнения с майкатата или детето.За мен тази подписка е безмислена.

64

nina

преди 9 години

Родих преди 2 години в Дания, със секцио поради спешност.Бебето беше с мен от момента,в които излязохме от операционната.Не съм имала проблем да се грижа за дъщеричката ми още от първия ден с помощта на мъжа ми,който беше с нас.Смятам,че бебето трябва да бъде до майката.