21

Анонимен

преди 9 години

Дрехите в мола са Мейд ин Търки.

20

Анонимен

преди 9 години

нов модерен рекет

19

Анонимен

преди 9 години

Ужас. Трябва да се гледат етикетите на дрехите и като пише,че е правено в Камбоджда да не се купува. За Индия и Китай как е не се знае. Това е истинското лице на капитализма, а ние обичаме да виждаме само хубавото- лъскавата страна. Но без да има тази грозната ,няма и лъскавата,а лъскавата е за шепа хора.

18

Анонимен

преди 9 години

Демократично! Долар на ден! Да живее USA и да посрещнем с богата трапеза дрогирания *** "Вълкът от Уолстрийт"

17

Анонимен

преди 9 години

Ние малките хора не можем да променим световната политика и бизнес, това са глобални интереси за милиарди. Винаги ще има богати и експлоатирани бедни, та в БГ не вървят ли на там нещата, погледнете шивачките затворени в асансьора, за миньорите.....това какво е? А колко неща не знаем още? Докато хората не осъзнаят, че няма вечни и богоизбрани и, че парите не са всичко на този свят и не се осъзнаят, няма как да се промени нещо.

16

Гарван

преди 9 години

Виетнам са много по-добре от нас,макар и социалистическа република .След 1990 г. Виетнам е сред най-бързо развиващите се държави в света. И съм убеден,че заплащат повече на шивачките ,от колкото на нашите такива в България . Г-жо Нестерова ,а Вие не се замисляте,когато драскате тези простотии

15

младен

преди 9 години

До АнонименНе позна. Завладяла ги е демокрацията, ама по от одавна от нас. Готви се и ние тука така да станеме.

14

Анонимен

преди 9 години

Нищо ново под слънцето.Великите демокрации измислиха робството и колониализма, а сега го замениха с детската експлоатация и неоглобализма.Някой вярва ли,че система,в която единствената висша цел и ценност са парите може да се промени и еволюира.Аз мисля,че жаждата за пора ще придобива все по-грозен характер.Пазарната икономика е еадна голяма част от проблема на свръх експлоатацията и от там все по-голямото разслояване на обществото.Трябва промяна.

13

Иван Г.

преди 9 години

А някой обърна ли внимание на това: "работата си на памуковата плантация... Диагностициран е с натравяне с пестициди."??? Обръщам внимание, туй като малко хора изобщо подозират, че памукът е една от най-пръсканите култури на планетата! (наред с фъстъците). над 90% от всички пестициди използвани в САЩ например отиват за памуковите насаждения. А площта засята с памук е < 50% от всички обработваеми земи. После кожата ни поглъща тези отрови. А пък за хората, които работят там - натравяне с пестициди

12

кръстоносец

преди 9 години

не само дрехите които носите са плод на детски сълзи а и шоколадовите изделия заради какаото в тях. чудя се какъв е смисълът да се използват деца? те нито са силни нито издлъжливи. или няма значение пари да падат само. а после що имало терористи наемници и подобни.

11

Анонимен

преди 9 години

До of 2Da ima. Da se zaplshta po-deobre, detzata triabva da hodiat na uchiloshte ne da rabotiat. Korporaivna OTGOVOSRNOST E...NE KPUVAITE PRIMARK, ***, BENETTON H&M

10

Discovery

преди 9 години

До 10:А така, пръсни й сливата пич!!! Изкарай й хастара на вънка!!!

9

така си е

преди 9 години

замислете се кой марки си праят дрехите в Камбоджа и Бангладеш ,примерно H&M,New Yorker,Tom Tailor, Espirit , ***,Benetton.това са само малко примери ,все европейски природозащитници хаха , а да не говорим и за стотици хилядите дрехи които се произвеждат там без марка и се продават по китаиските саитове.средно хората там работят за 40 цента на ден,което е позорно. Една тениска струва 10 цента ама ние плащаме по 10 евро и само пълним джобовете на фирмите.

8

of 2

преди 9 години

Напротив ! Тези хорица с тази си работа оцеляват .Ако намалее търсенето ще загубят и нея.И дали има и по- сигурен начин да им се помогне!?!?

7

Momo

преди 9 години

Обикновена риза - 25? в Париж.Става дума за риза от магазин C&A.Не говоря за нещо марково.

6

Мда

преди 9 години

Обръщам се към Мария Несторова: Макар статията да е малка и не дотам изчерпателна (това като критика), смятам, може да ни насочи погледа в правилна посока. Като допълнение искрено се чудя как успявате да издържите на такива коментари към Вас - толкова агресивни и безсмислени?

5

stanka

преди 9 години

Наясно ли сте с условията на работа в българските шивашки предприятия хигиена, заплащане, продължителност на работното време, заболявания...Голяма част от тя са собственост на чужденци.Не търсете примери в далечни екзотични "комунистически" страни.. Погледнете условията на труд при нас, осигуряването, защитата на работещите.По нищо не се отличаваме от описаното...

4

до 3

преди 9 години

А аз що си мисля, че фирмите-производителки на въпросните дрехи са от Щатите, Германия, Италия и т.н? Все страни, защитаващи свободата на човека...да е зависим.

3

Анонимен

преди 9 години

Иванчо, защо си мисля, че в Камбоджа, Китай и Виетнам е точно любимия ти КОМУНИЗЪМ?

2

Анонимен

преди 9 години

просто не трябва да купуваме нищо ,произведено в тези страни,защото така ставаме съучастници в жестоката експлоатация на децата и населението им.