6

Proton

преди 9 години

До колкото си спомня Юни месец Протончето и то стана на парчета. Отделно споменатата в статията Наталия Безаева от Уралския университет от Сан-Франциско не звучи толкова амрикански. Престанете с тия паранои Американци-Руснаци. В Космоса нема наши, нема ваши ....

5

П.Петров

преди 9 години

До blКато човек с техническо образование би трябвало да знаете, че на първо място авариите и дефектите се определят от теорията на вероятностите - колкото по-сложно е едно устройство или машина, толкова по-вероятно е да дефектира, защото вероятността за дефект на цялото е сума от вероятностите на всеки един компонент да дефектира.Чак тогава идва ред на технологиите, които минимизират дефектите и силата им се измерва в създаването на по-сложен комплекс с по-висока надежност, а не в простотата.

4

bl

преди 9 години

До П.ПетровTuk stava vypros za tehnologii, tiahnoto prilozhenie, i istoria na bezproblemna eksploatacia.Az pisha kato chovek s technichesko obrazovanie i interesi.Ako iskate da obsyzhdate politika, politici i propagadna - namerete si drug sybesednik.

3

П.Петров

преди 9 години

До blПо същата причина, поради която за аварията в Чернобил се разбра, чак когато радиацията стигна Западна Европа, си мислите, че изстрелването на руска ракета в космоса е "рутина".Човек не е безгрешен! Дори "другарите" Сталин и Путин не са безгрешни, колкото и да се опитва кремълската пропаганда да ни убеди в противното, какво остава за обикновените учени и инженери. На вас оставям извода "защо сте податлив на пропаганда".

2

bl

преди 9 години

Zashtoto za Rusia uspeshnite izstrelvania sa stanali edva li ne rutina, dokato za USA, kakto vie kazahte, izstrelvaneto na raketa si ostava "napyn" sys symnitelen uspeh.

1

Илиан Иванов

преди 9 години

Пиша си коментара тук, понеже няма друга подходяща новина. Защо уважаеми няма нищо в Днес.бг за успешното изстрелване на ракета носител Стрела от Байконур? За напъните на САЩ успешни, предполагаемо успешни и в процес на измисляне стаитии колкото щеш, а за останалите нищо. Това някаква тенденция ли е. (изречението завършва с точка тъй като въпросът изглежда е риторичен)