131

@@@

преди 28 минути

Навремето в университета това го обесняваха с теорията за По-големия ***.Важеше за всичко от материални активи до акции, облигации и права.Идеята е че се включваш в нещо, което всички купуват и се надяваш да го продадеш на по-голям *** от тебе, щото той се е включил по-късно и е още по-алчен от тебе.Примери в историята валяло, от лалетата до фондовите спекулации с валута на Сорос, та чак до последните изпълнения с ипотеки на Уолстрийт от 2008

130

АРХИТЕКТА

преди 55 минути

В нашия град всички стари панелки са проверени от Рихтер от над седма степен през 1977 година във Вранча. Няма паднали. Дори тези със лоша поддръжка пак са по устойчиви от селски кочини и подобни . Да не говорим за новото строителство. Това са фактите. За това всеки с излишни пари търси да влага в НИ , защото всичко останало е фейк и кал в ушите.

129

Анонимен

преди 1 час

"за да набере якост и да достигне максимална такава" - Каква якост на бетона след 100 години? Работя по строежи вече 15 години и виждам как се напуква бетона още преди да положим мазилката.

128

Анонимен

преди 1 час

"че бетона зрее 100-120 години." - Някой от старите бетони може. Но *** да видиш сървременните бетони и ще си говорим пак след 50 години.

127

Анонимен

преди 2 часа

"20 етажни панели няма" - Вие в софия не сте ли идвали? Зона Б5, Захарна фабрика. Проектирани са за 9 степен заметреснеие и заметресенията в Албания доказаха, че панелите са най-усточивото строителство.

126

Анонимен

преди 2 часа

Най високата сграда в България дето се строи от 8 години е 202 метра висока и последните 3 години стои без никакви стени. Всичко е скелет и на него се монтират стъклени фасади. По времето на соца най високата сграда беше хотел Родина около 100 метра височина.

125

Анонимен

преди 2 часа

Живял съм и в ново и в старо строителство. И в обикновена соц панелка и в специална соц панелка (противоземетръсна) и в стари тухлени сгради и в нови тухлени сгради. И при всички положения предпочитам старото строителствпо пред новото.

124

Анонимен

преди 2 часа

Вие сериозно ли си мислите, че тухлената стена държи нещо. Тя е просто преградъчна в новото строителство. Важен е скелета на сградата. Не сте ли виждали изоставени строежи от кризата 2008 година дето седят 15 години без стени и не са паднали. Едно време е имало строителства с носещи стени и дори без плочи и колони , а с гредоред. Сега важното е скелета на сградата колони, трегери и плочи, те държат всичко. Затова и ЕПК е доста за предпочитане пред панелите. 20 етажни панели няма.

123

Анонимен

преди 2 часа

До Римлянин от Максуда . . . Пълни глупости, питай някой конструктор за да ти обясни, че бетона зрее 100-120 години. След това още толкова има за да станат опасни за живеене. Толкова време му трябва за да набере якост и да достигне максимална такава . Проблемът на панелите са свръзките, заварките и това че са податливи на корозия, а при санирането да сте видели някой да кърти в апартаментите за да поднови свръзките им. Не, само се облепят с изолации , а така живота им не се удължава.

122

Анонимен

преди 2 часа

Тухлена стена ще изкара 200 години, ама само ако е произведена качествено и е плътна тухла от старите, а не днешните тухли тип поротерм, моротерм. При земетресение се мачкат като вафли и ако не са колоните и шайбите, не можеш да разчиташ на тях. Като старите жълти павета дето ги произвеждаха унгарците. Днес нали ги изследваха и уж направиха подобни, ама се оказа че днешното подобие е многократно по-некачествено от стария материал.

121

Римлянин от Максуда

преди 2 часа

Със съвременните строителни материали, вечна сграда няма. Съвременния бетон изкарва 50 до 100 години, а римския изкарва хилядолетия.

120

Анонимен

преди 2 часа

До Хахо . . .Естествено , че тухлата. Ако нямам покрив на главата и зимата е посрещна в палатка с кюлче злато няма да ми е ОК. Храна, покрив над главата, дрехи и обувки са от първостепенно значение. Злато, картини , инвестиции в акции и какво ли не е след това. Трябва да си много зле да живееш в панелна гарсониера и да купуваш злато , а да не си купиш просторен дом.

119

Анонимен

преди 2 часа

"Като прием еврото ще започнат да продават" - Продавнето няма нищо общо с еврото. Ще започнат да продават малко преди да приемат закона за данъците за недвижимите имоти. Инвеститорите знаят, че се задава такъв момент за уеднакваване с европейските данъци и затова сега купуват и строят като невиждали, че после да почнат да продават на високи цени преди да са го приели този закон и балона да се спука.

118

Анонимен

преди 2 часа

Абе льольооо , кой строеше по времето на соца. Строителни войски , където беше пълно с такива завършили 8 клас. Едно време всички от махалите ходеха по 2 години в казармата да се учат на занаят , като строят панеляци , пътища и жп линии. А знаеш ли как офицерите им си строяха къщи и вили, като се пестеше от държавното и материалите отиваха за вилите им. Вместо 50 торби с цимент за панела, ще сложим 10 по малко , че да има и за вилите ни.

117

Анонимен

преди 2 часа

Щом се купуват апартаменти значи не са малко и ако се интересувате, ще видите, че тези дето нямат пари теглят кредити. Ипотечните кредити в България са над 20 милиарда лева. Тоест със заеми са купени домове за 20 милиарда и ще продължават да се теглят кредити, защото така се прави навсякъде. Разликата е , че в България 60% се купуват със заеми, а в европейските страни над 90%. Да не мислите , че са много хората в Париж и Лондон дето могат да дадат по 2, 3 месечни заплати за един квадрат от 10-12

116

Анонимен

преди 2 часа

"Тухлен апартамент може и 200 години да изкара" - Хаха. Чакай ти ново строителство, строено от бай Манgaу да ти изкара 200 години. А при земетресение само гледай и сравнявай соц панелките с новото стрителство. В Турция ги осъдиха такива нови стротели след голямото земетресение там.

115

Хахо

преди 2 часа

Кое е по-ценно, тухлата или златото? Отговорете си сами...

114

До 109

преди 2 часа

Щом гледаш минималните заплати си ясен. Гледа се медианна заплата, която в София е ДОСТА по-висока от цяла Испания. Нали ги гледам нашите бачкатори в Испания за цял месец слугуват за по-малко пари от дневния рейт на консултант в ИТ сектора. Относно минималната заплата в Испания- 1134 евро БРУТО. За домашно си провери нетните суми. Иначе в Испания е гот, но цените на смислените имоти са десеторни на тези в София.

113

Анонимен

преди 2 часа

"хората с възможности не им се живее и в 60 годишна панелка" - Хората с възможности да си купуват апартаменти в София за 3600 лева квадрата, колко процента са от българите? Строи се най-вече за да се узаконят едни пари, които иначе инфлацията ги изяжда в банките с отрицателни лихви по депозитите, а не някой да живее в новото строителство, което пък често е по-некачествено от старите панелки.

112

Анонимен

преди 2 часа

Моного млади семейства купуват къщи в близки до градовете села- ремонтираха ги и заживяха на широко и просторно!