Снимкa: Reuters, архив
fallback

Министерството на туризма отчита ръст на чуждестранните туристи по родното Черноморие, въпреки лошото време. Очакванията за целия сезон са за 5% увеличение.

В сравнение с лято 2017 г. сега се отчита ръст на туристите от 4,7% за юни и 2,7% за юли. Общо през двата месеца на родното Черноморие са почивали над 2,8 млн. чужденци. Данните за август предстои да излязат, но очакванията са там ръстът да е още по-сериозен, съобщава bTV.

Когато идват у нас туристите държат основно на три неща – добрата храна, хигиената и допълнителни развлечения.

Ако лошото време през половината лято почти не се отрази на хотелите, които разчитат на предварително направени резервации, не така стоят нещата с плажните заведения – там сезонът е по-слаб.

Още по-сериозни загуби отчитат концесионерите на плажовете, които сега се надяват на септември. Масираните проверки по южното Черноморие също оказали негативно влияние.

По данни на БНБ обаче постъпленията от международни туристически пътувания само за юни надхвърлят 490 млн. евро, което е ръст от 8,1% в сравнение със същия месец на миналата година.

През лятото на 2018 г. най-много са били туристите от Румъния, следвани от германци и руснаци. Любопитното е, че през този сезон България за своята лятна почивка са избрали и гости от нетрадиционни пазари като Норвегия, Швейцария, Индия и Филипините.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

13

Анонимен

преди 5 години

Аз държа заведение и мога спокоино вече да кажа че тази година е по печеливша от миналата личи си че и българите са по добре финансово

12

Анонимен

преди 5 години

Морското ни крайбежие е друга България ,дори и с времето е така.Там вали по-малко,но джурналистите от къде ,да знаят те ходят на почивка в чужбина!

11

Анонимен

преди 5 години

Половината лято може даа е било дъждовно в СФ,но в останалата част от страната си беше лято,горещо,с кратки превалявания,които са характерни за лятото в БГ,и им викат летни бури.

fallback